Totální nasazení vyrážejí do Turecka. Na turné!

Totální nasazení | Zdroj: archiv kapely

Málokterá tuzemská kapela se může chlubit koncerty v zahraničí. A když, tak ne dál, než v Německu či Polsku. Totální nasazení spolu s Deratizéry to berou od podlahy a míří rovnou na pódia turecká, kde mimo jiné oslaví své 25. výročí.

Když jedete svojí pětadvacátou koncertní sezónu, hodilo by se přidat něco speciálního. A na české poměry to speciální, v případě kapely Totální nasazení, je až až. Punk-rockové trio, které tento týden vyráží na turné, totiž do svých zastávek zahrnulo i zahraniční zemi -Turecko. A přesně tam odpálí slánská skupina, založená v roce 1990, své čtvrtstoletí.

Spolu s hudebními kolegy z kapely Deratizéři zahrají Totální nasazení turecké miniturné  Turkey tour, jenž bude mít rovnou čtyři zastávky. „Před víc jak patnácti lety nám přišel dopis z Turecka, v němž byla desetidolarová bankovka a žádost dívky jménem Özge  o naše CD. Vloni jsme se po těch mnoha letech s Özge potkali na našem koncertě, který při svém pobytu v Česku přišla navštívit, a když nám nabídla možnost zahrát si v Turecku, neváhali jsme ani chvíli,“ objasňuje tento nápad zpěvák a baskytarista Sváťa a dodává: „Özge sama hrála v turecké punkové kapele, zná tamní scénu a domluvila nám v Turecku čtyři koncerty – prý zatím.‘‘ Jak si Totáči a Deartizéři povedou ve třináctimilionovém Istanbulu a také v Corlu, můžou fanoušci sledovat na jejich webu. „Do Turecka se moc těšíme a na samotné akce jsme velmi zvědaví, prý tam do klubů chodí hodně lidí. S naší češtinou tam sice budeme působit dost exoticky, ale možná právě proto to pro ně bude zajímavé,“ dodává bubeník Franky. Tak snad se Totální nasazení neztratí a nabyti exotikou budou pokračovat turné českými koncerty. Nebo se za jejich hudbou vydáte i dál?

Přehled Turkey tour: 

19.2. Shaft club, Kadikoy / Istanbul,

20.2. Tunnel Sahne, Taksim / Istanbul,

21.2. CCG Performance Keyif Kahvesi , Corlu

22.2. The Mekan, Taksim / Istanbul

 


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.