Tove Lo si v létě odbude českou premiéru

Tove Lo | Zdroj: bbc.co.uk

Tove Ebba Elsa Nilsson, vystupující pod jménem Tove Lo, má na kontě tři desky a hity jako Talking Body nebo Habits, se kterými dobývala nějakou dobu i hudební žebříčky. Poprvé je budeme mít možnost slyšet i u nás, protože v rámci evropské tour navštíví pražskou Lucernu.

Popová zpěvačka ze Švédska se proslavila zejména singlem Habits z roku 2013, kterému se později v upravené verzi nedalo v rádiích uniknout. V roce 2014 vydala debutové album Queen of the Clouds a o rok později už vyrazila na svou první tour. Poté následovaly ještě desky Lady Wood a Blue Lips.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v roce 2019? Těšme se na ohnivé Parkway Drive, Muse nebo Alice in Chains

Ať jde o sex, nebo užívání drog, Tove Lo si rozhodně neklade hranice a nebojí se ve své tvorbě mluvit otevřeně o čemkoliv. To se ale zdaleka netýká jen textů, protože i svými klipy, vystupováním nebo samotnými covery jednotlivých desek vyvolává švédská zpěvačka často kontroverzi. To je však bezpochyby také jedním z důvodů, proč si získala srdce tolika fanoušků.

Zároveň má za sebou spolupráci s plno populárními interprety jako Flume, Major Lazer a objevila se například na albu A Head Full of Dreams od Coldplay. A zatímco ti se Česku už pár let vyhýbají, Tove Lo si konečně přidala Prahu na seznam zastávek evropského turné.

Před tuzemským publikem bude mít premiéru 6. srpna 2019. Koncert se odehraje v Lucerna Music Baru a lístky je možno zakoupit v sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz