Třetí ročník Composers Summit Prague dopadl více než slušně

Composers Summit Prague 2024 | Foto: Jan Tran, MonsterMusic

Jedinečná událost symfonické hudby pod názvem Composers Summit Prague je již za námi a nezbývá než uznat, že třetí ročník tohoto majestátního skladatelského shledání proběhl v důstojném duchu intenzivních zážitků. Pojďme se ohlédnout za hlavními okamžiky tohoto netradičního cyklu koncertů, přednášek i workshopů!

Třetí ročník unikátního shromáždění skladatelů, muzikantů i dalších odborníků proběhl tradičně pod názvem Composers Summit Prague, a sice mezi 18.23. dubnem 2024. Na působivosti události rozhodně neubralo ani pošmourné počasí: Nikdo na něj ani nepomyslel zejména při majestátním zahajovacím koncertu v Obecním domě. Působivý večer byl nazvaný Spectacular Music of Hollywood a patřil nejen Českému národnímu symfonickému orchestru, u kterého o špičkové kvalitě nelze ani náznakem pochybovat, ale především hudebním skladatelům světového věhlasu, kteří osobně oddirigovali svá nejpopulárnější soundtracková díla. Nechyběl mezi nimi John Debney (Iron Man 2Největší showman) nebo držitelka ceny Grammy Nan Schwartz (Pošťák). Nechybělo ani předání ČSFD Awards od zakladatele serveru, a sice do rukou skladatelů Conrada PopeaChristophera Younga za celoživotní přínos audiovizi.

Čtěte také: Composers Summit Prague 2024 zahájil koncert filmové hudby v čele se Star Wars a Assassin’s Creed

To však nebylo v rámci události zdaleka vše – neméně působivý zážitek proběhl například ve Studiu Českého rozhlasu při nahrávacím workshopu nebo v Hostivaři na Showcase nadaných skladatelů. Kromě toho měli zájemci jedinečnou možnost zúčastnit se řady masterclasses, kde ti nejpovolanější nejen že vysvětlovali své pracovní postupy, ale také přinášeli zpětnou vazbu na dílka amatérštějších tvůrců.

“Composers Summit Prague je vždy důležitým místem setkávání skladatelů. Na necelý týden se zde sešli skladatelé z ČR, Hollywoodu a z mnoha dalších míst, aby zde společně trávili čas, navazovali přátelství, debatovali a vymýšleli spolupráce. To je jeden z aspektů summitu, který oceňují nejen tuzemští, ale také hollywoodští skladatelé, kteří se na summit opakovaně vracejí,” vysvětlil jeden z organizátorů Alexandr Smutný.

Čtěte také: Saša Smutný: Hudba má být umění, ne manufakturní výroba. U znělek pro CNN Prima News jsme zvažovali každou čtvrtvteřinu

Shrnuto podtrženo, během necelého týdne došlo k nevídanému shledání celého zástupu těch nejvybranějších tvůrců, hráčů i nejrůznějších řemeslníků a dalších odborníků hudebního průmyslu a nyní již nezbývá než počkat, s čím pořadatelé přijdou příští rok.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 405 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky