Týden v hudbě: Velkolepé oznámení i smrt otce rock’n’rollu

Chuck Berry | Foto: New York Times

Sedm dní uplynulo jako voda a spolu s nimi se v hudebním světě vyrojila i spousta novinek. Zatímco některé zprávy fanoušky rozradostnily, našlo se i pár těch, které zrovna vlnu pozitivních reakcí nevyvolaly a v horších případech rozesmutnily celý svět. Co se tedy událo za poslední týden?

Smrt Chucka Berryho

Zdaleka největší a zároveň nejsmutnější událostí je shodou okolností ta nejčerstvější. V sobotu 18. března ve svých 90 letech skonal Chuck Berry, mnohými označovaný jako otec rock’n’rollu. Světoznámý zpěvák a kytarista se na hudební scéně pohyboval od padesátých let minulého století a vydržel na ní vlastně až dosud. Během své dlouhosáhlé kariéry se asi nejvíce proslavil skladbou Johnny B. Goode, přízeň si ale se spoustou dalších získaly i například You Never Can Tell či vánoční Run Rudolph Run.

Metallica v ČR

Počátek týdne byl naopak poznamenám velmi pozitivní zprávou, a to oznámením koncertu thrash-metalové legendy Metallica v České republice. Vystoupení se uskuteční 2. dubna příštího roku v pražské O2 Areně a Metallica na něm českému publiku představí své nově vydané album Hardwired… To Self-Destruct. Formace s Jamesem Hetfieldem v čele se k nám tak vrátí opět po čtyřech letech.

Nový klip Linkin Park

Rozbouřit i tak ne zrovna klidné vody rocku se opět podařilo kalifornským Linkin Park. Ti po nedávno zveřejněném Heavy ukázali světu klip k písni Battle Symphony, jež se objeví na očekávaném albu Out of Time. Ta opět potvrzuje rapidní odklon kapely k pop-music a setkává se tak s rozporuplnými reakcemi nejen skalních fanoušků.

Singl Jamese Blunta

Vydání pátého alba Jamese Blunta, jež ponese název The Afterlove, je sice na spadnutí, ještě předtím ale zpěvák vydal nový singl Bartender. Ten je už nyní ke zhlédnutí na YouTube. Deska samotná se svého vydání dočká už za necelé dva týdny a bude jí následovat i celosvětové turné, které Blunt podstoupí spolu se zpevákem Edem Sheeranem, s nímž na albu spolupracoval.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.