Americké duo 18+ roztancovalo Flédu a zároveň ji zahalilo pláštěm melancholie

18+ na Flédě | Foto: Veronika Sodomová

Justin Swinburne a Samia Mirza, neboli 18+, zavítali 18. března v rámci svého turné i na brněnskou Flédu, kde předvedli své nové album Collect. Jejich hudba i jímavé beaty již od prvního tónu rozhoupaly diváky v bocích a donutily je se kývat do rytmu.

Již od první chvíle bylo poznat, že 18+ nejsou jen synth-popovými hudebníky, ale také vizuálními umělci. Ještě před jejich příchodem na pódium se rozsvítilo veliké plátno, na kterém se po dobu jejich vystoupení promítaly záběry různých předmětů, přírody a animované polonahé dívky. Člověk nikdy nevěděl, zda se dívat na plátno nebo na samotné umělce, kteří se chopili mikrofonů a navzájem se doplňovali v jednotlivých písních, které byly protkány všelijakými emocemi a pocity. Ty Justin se Samiou zdařile přenášeli na publikum, jež se zcela oddávalo jejich tónům.

Zazněly písně jak z nového alba Collect, tak i ze staršího Trust, jako například Midnight Lucy nebo Dry. Úspěch však sklidily především songy nové. A zatímco svižné písně roztančily celé publikum do jednoho, ty pomalejší je přiměly vnořit se do textů, jenž se zabývají problémy člověka i společnosti.  Pocity z písní umocňovaly kromě záběrů na plátně i nasamplované zvuky a zvukové efekty.

Díváci si po skončení přichystaného setu vytleskali i přídavek, což 18+ ocenili rozhozením triček z jejich merche.

Vystoupení amerických 18+ je dalším koncertem v řadě, kterým Fléda mapuje současnou alternativní synth-popovou scénu produkovanou hudebními dvojicemi. Po loňském koncertě dream-popových The Dumplings a tanečních Blondage klub kromě 18+ uvedl letos i charismatické duo Joy Wellboy.

O support a afterparty se postaral Bastl Instruments.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.