Unikátní česko-slovenskou spolupráci zajistili Polemic v nové písni

Polemic | Zdroj: facebook.com

Skupina Polemic vydala exkluzivní singl, na němž hostují významné osobnosti české a slovenské hudby. Takovou sestavu si asi jen tak nepředstavíte.

Slovenská ska kapela Polemic pokřtila na jaře tohoto roku nové album s názvem Hey! Ba-ba-re-bop. A právě z něj pochází i singl Moře, ve kterém dala skupina dohromady překvapivou kombinaci hudebních hostů. Své hlasy spojili Lenka Dusilová, Zdenka Predná, Matěj Ruppert a Pavol Habera.

‚‚Všichni jsou mistry svého hlasu a respektujeme je za jejich tvorbu i kvalitu. Chtěli jsme mít písničku pohlavně vyváženou,‘‘ vysvětluje netradiční kombinaci autor textu písně, Peter Petko Opet. Kapela chtěla udělat zcela atypickou skladbu s poselstvím. ‚‚Písničku jsme vnímali tak, že by ji tyto pěvecké osobnosti mohly posunout na jinou úroveň,‘‘ doplňuje Petko.

Videoklip k písni měl na starosti režisér Anakin Fox, který s kapelou spolupracoval poprvé. Podle členů se to opravdu povedlo, a to s jejich minimálním zásahem do námětu. Mladý režisér najezdil tisíce kilometrů, dokud nenasnímal v několika zemích, v přírodě i ve velkoměstech, časosběrné záběry. ‚‚Vždyť na začátku vlastně vůbec nevěděli, do čeho jdou. Nechtěl jsem k pohodové a originální písničce vytvořit méně pohodový a méně originální klip,‘‘ říká skromně o klipu scénárista, režisér, střihač a kameraman v jedné osobě. Polemic doporučují pustit si nový klip minimálně dvakrát za sebou. ‚‚Klip je vlastně krátký film, kde se toho hodně děje a není možné to vše registrovat na jedno podívání.‘‘

Kapela Polemic zve již nyní své fanoušky na jarní koncerty v rámci turné ZLATÝ SLÁVYK in memoriam TOUR 2014, které pojedou spolu s Horkýže Slíže. Zastaví se také v České republice, a to v Praze, Brně a Ostravě.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.