Upoutávka k chystanému dokumentu o legendě britského folku Shirley Collins

Shirley Collins | Zdroj: facebook.com

Legendární folková zpěvačka Shirley Collins, působící v letech 1960 – 1980, bude mít svůj dokument. The Ballad Of Shirley Collins má být, slovy autorů, lyrickým pohledem na její život a dílo.

Celkem nedávno se na internetové stránce Kickstarter.com, která se snaží o podporu začínajících umělců či jinak zajímavých projektů za pomoci finanční podpory zájemců, objevil dokumentární projekt autorů Tima Plestera a Roba Curryo o legendární folkové zpěvačce Shirley Collins. Ta ovlivnila několik generací nejen folkových hudebníků převážně v Anglii a Americe (10,000 Maniacs, Billy Bragg, Current 93, Bonnie ‘Prince’ Billy a mnoho dalších) svými revivaly lidových písní. Desky jako Anthems in Eden nebo Love, Death And The Lady (nahrané společně se sestrou Dolly) se staly milníkem žánru a vlastně mu tak trochu vytyčily směr a vdechly nový život.

Společně s filmem vzniká i hudební kompilace coverů inspirovaných její tvorbou. Na albu se objeví vykřičená jména současné alternativní scény jako Ulver, ArboreaAlsdair Roberts nebo Owl Service či již zmiňovaný Bonnie ‘Prince’ Billy.

Pro více info navštivte stránky Kickstarter.com a popřípadě, chcete-li, můžete věnovat nějaký peníz. Deadline je 22. července, takže času už moc není. Nechte se navnadit upoutávkou.

 


Napište komentář

Ladislav Zářecký
O Ladislav Zářecký 7 Článků
¨V současnosti studuju Estetiku v Ústí nad Labem. Jsem zavázán aplikovanému bludařství které zahrnuje metodu známou jako " flákačství", takže s mamonem to není zrovna nejslavnější. Finanční a jiné strasti my však vynahrazuje umění a filosofie, včetně hudby. Sem tam narazim při svých toulkách internetem na poklad a rád bych se o něj podělil s někým dalším, právě třeba formou hudebního žurnalismu.