V Lucerně zahrají psychedeličtí králové King Gizzard & the Lizard Wizard

King Gizzard & the Lizard Wizard - Divadlo Archa, 2022 | Foto: Jan Tran, MonsterMusic

Oblíbená australská formace King Gizzard & the Lizard Wizard v České republice poprvé zahrála letos v srpnu a již v březnu 2023 se do Prahy vrátí – tentokrát půjde o velký sál v Lucerně. Kapele, která svou činorodost v minulosti dokázala již nesčetněkrát, navíc během října vychází celé tři nové studiové desky. Koncert na okraji jara bude jistě o to zajímavější, muzikanti se však blýsknou i ve svých klasických kusech, jež obohatí hravými jamovacími pasážemi.

Posluchači, který se pohybuje ve světě psychedelického rocku, jistě není zapotřebí Australany King Gizzard & the Lizard Wizard vůbec představovat. Jejich diskografie je navzdory poměrně mladému věku muzikantů plná mnohahodinové a především vynalézavě barevné muziky. Nejnovějším přírůstkem jsou alba Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and LavaLaminated DenimChanges, jež vychází v průběhu října 2022. Na první jmenované skupina s radostí odběhla k progresivnímu rocku, jazzu a funku, na druhé zase ke krautrocku. Na podobu třetí desky si v době napsání článku musíme zatím počkat. V každém případě půjde celkem již o třiadvacátou desku, což je za dvanáct let existence kapely slušný výkon.

Čtěte také: King Gizzard poprvé v Praze: V Divadle Archa otevřeli bránu do psychedelického nebe

Čeští posluchači si King Gizzard & the Lizard Wizard mohli poprvé vychutnat letos v létě v pražském divadle Archa. Šlo o strhující vystoupení, které si fanoušci náramně užili. Historie se bude již brzy dost možná opakovat, tentokrát se tak ale stane ve velkém sále rovněž pražské Lucerny. Koncert je naplánovaný na 12. březen 2023 a vstupenky lze pořídit v síti Ticketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky