Do Česka vůbec poprvé míří Taylor Momsen a The Pretty Reckless. Doplní je The HU

The Pretty Reckless
The Pretty Reckless | Zdroj: archiv umělce

Na scéně se pohybují již třináct let, svou českou premiéru si však zažijí až letos. Americké rockové uskupení The Pretty Reckless zahraje za necelé dva týdny v Praze, kde tuzemskému publiku rovněž představí své nejnovější album.

Skupina v čele s ikonickou zpěvačkou Taylor Momsen vystoupí v České republice konkrétně 11. listopadu. Zavítá do pražské Malé sportovní haly, kam si navíc jako předkapelu přiveze mongolské The HU. Ti se českým fanouškům s úspěchem poprvé představili již před třemi lety na festivalu Rock for People.

The Pretty Reckless do Česka zamíří v rámci evropské části svého turné k loni vydané desce Death By Rock and Roll. Ta je pro newyorkskou čtveřici, kterou vedle Taylor Momsen tvoří rovněž kytarista Ben Phillips, baskytarista Mark Damon a bubeník Jamie Perkins, již čtvrtou v pořadí.

Album, jež skládá poctu dlouhému a rozmanitému dědictví rokenrolu, se přitom setkalo s pozitivními ohlasy mezi fanoušky i kritiky a po svém vydání zaujalo první příčku v širokém spektru hudebních žebříčků. Navázalo tak na úspěchy předchozích desek Who You Selling For, Going to Hell a debutové Light Me Up.

The HU si získali světovou pozornost před několika lety, když jako kapela původem z mongolského Ulánbátaru prorazili do širšího povědomí hudebního světa. To se jim podařilo se vskutku originální směsicí tvrdého heavy-metalu s tradičními mongolskými hudebními nástroji a hrdelním zpěvem. I s tím se The HU podařilo roku 2020 vyprodat pražský Lucerna Music Bar. Aktuálně má skupina na kontě dvojici desek, a to The Gereg s již proslulými skladbami jako Yuve Yuve Yu či Wolf Totem i letos vydané album Rumble of Thunder, s nímž kapela rovněž vyjela na turné.

REPORT: The HU v Praze představili intenzivní fúzi heavy metalu a tradiční mongolské hudby

Obě kapely v Praze vystoupí jako součást série Rock for People Concerts pořádané stejnojmenným festivalem. Vstupenky na koncert The Pretty Reckless a The HU je nadále možné zakoupit za cenu 1090 Kč v síti GoOut.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.