V O2 areně zazní nejznámější filmové hity Hanse Zimmera

Nejslavnější hity jednoho z nejúspěšnějších hudebních filmových skladatelů současnosti, Hanse Zimmera, rozezní na jaře 2019 pražskou O2 arenu. V doprovodu projekcí z filmů se tak můžeme těšit na ojedinělou show.

Piráti z Karibiku, Pearl Harbor, Temný rytíř, Lví král, Šifra Mistra Leonarda či Madagaskar – všechny tyto filmy spojuje legendární soundtrack od jednoho z předních filmových skladatelů současnosti Hanse Zimmera. Tento německý rodák se tak dostal do podvědomí spousty lidí. Za svůj život získal několik ocenění, jako například Oscar, Grammy či Zlatý Glóbus.

Čtěte také: V Praze zazněly nejlepší kousky skladatele Nino Roty, orchestr dirigoval Marcello Rota

Díky symfonickému orchestru budou mít diváci pocit, že hudbu, kterou dobře znají, vlastně slyší poprvé. Bude to zcela nový zážitek. Tuto novou show proto vnímám zároveň jako unikátní příležitost, jak představit orchestrální hudbu mladé generaci posluchačů,“ říká skladatel.

Hans Zimmer započal svoji kariéru jako klávesista v kapelách Ultravox nebo The Buggles. Od samotné hudby se však dostal k asistenci skladatele Stanleyho Myerse. Po 8 letech však nastal průlom v jeho cestě za slávou, a to díky napsání hudby k filmu Rain Man, za kterou si dokonce vysloužil i nominaci na Oscara. V průběhu dalších let tak napsal desítky dalších hudebních adaptací ke známým filmům. Do Čech zavítal naposledy v roce 2016 a z jeho počinu následně vzniklo i DVD.

Toto jedinečné představení, na kterém se bohužel se samotným skladatelem nesetkáte, proběhne 14. dubna 2019 v pražské O2 areně. Vstupenky jsou v od 16. října v prodeji na síti Ticketportal.


Napište komentář