Kodaline oslovili vydýchanou Lucernu především svými klasickými hity. Nová deska příliš nebodovala

Kodaline - Aerodrome 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Kodaline na konci září vydali své třetí studiové album Politics of Living, které včera přivezli do Prahy. Koncert se odehrál ve Velkém sále Lucerny a i přes ne úplně ideální podmínky svým fanouškům dopřáli hřejivý pocit u srdce.

V osm hodin večer si vzal úvodní slovo irský písničkář Ryan McMullan. Ten střídal hru na piáno a na akustickou kytaru a určitě nejednomu divákovi svým stylem připomínal Eda Sheerana. Ve svém krátkém setu zahrál kromě vlastních písní i cover Issues od Julie Michaels.

Chvíli po něm se už za bouřlivých ovací ukázala očekávaná hvězda, kapela Kodaline, s úvodním singlem Follow Your Fire z nové desky Politics of Living. Ta tvořila polovinu setlistu, tu druhou pak populárnější songy z prvních dvou alb. Na začátku spíše svižnější jako Brand New Day nebo Ready, v druhé půlce pak zazněly třeba The One nebo Love Will Set You Free, kterými Kodaline rozezpívali celý sál.

Recenze: Kodaline na Politics of Living nedostojí vysokým očekáváním

Skladby z aktuálního alba Politics of Living se sice snažily působit velkolepě, ale až na pár výjimek se jim od publika nedostávalo takového uznání, jako dřívějším počinům, což ke konci koncertu potvrdila píseň Raging. Samozřejmě jsme se v podání přídavků dočkali dvou nejznámějších tracků z debutového alba In a Perfect World. All I Want a High Hopes tak bezpochyby zvedly náladu i těm, kteří tolik neholdují nejnovější studiovce irské pětice.

Na atmosféře koncertu Kodaline se značně podepsala změna místa z malé Lucerny do Velkého sálu. Původní termín vystoupení byl už loni v listopadu a velkým lákadlem byla právě ona slibovaná komorní atmosféra. Po stanovení nového data a přesunu do větších prostor se tak muselo počítat s trochu horšími podmínkami. Jednou z nich byl zvuk, který rozhodně nebyl po většinu večera ideální. Horší bylo ovšem vedro a vydýchaný vzduch, což je bohužel ve Velkém sále Lucerny obvyklé, a tak se většina návštěvníků zapotila jen už při čekání na začátek představení.

Rozhovor: Kodaline: Vyhodit někoho z kapely je jako rozchod krát sto

Kdyby podobný koncert Kodaline předvedli v naplánovaném termínu na původním místě, zřejmě by každý posluchač odcházel nadmíru spokojen. Tuzemské publikum ale Kodaline sami o sobě nezklamali. I těch pár tichých míst mezi některými songy (Steve Garrigan toho opravdu moc nenamluvil) jim diváci jistě odpustili, protože indie-folková partička dala všem příchozím možnost si zazpívat oblíbené hity a pořádně si užít tu hodinu a půl, na kterou se tolik měsíců čekalo.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz