Vesna v novém videosinglu dokazuje, že i folklór může být atraktivní

Vesna | Foto: Adam Vopička

Jedinečná dívčí kapela Vesna inspirující se folklórem a slovanskými tradicemi vypouští svůj nový videosingl s názvem Světlonoš, jenž má být předzvěstí debutové desky.

Produkce skladby se ujal Vladimír Mikláš, kytarista zpěvačky Katarzie. Hudebně se na singlu podílela také violoncellistka Terezie Kovalová.

V hereckých rolích se objevují samotné oslnivé představitelky. K natáčení si dívky zvolily Primátorský salónek Obecního domu. Videoklip pak dokresluje tanec talentovaných tanečníků ze souboru diVize. O kostýmy se postarala návrhářka Kamila Vodochodská a Iva Burketová, doplňky zapůjčila designérka Čarbíčková.  Make-up styling byl v rukou extravagantní umělkyně Koki Mlejnkové.

Světlonoš má být předzvěstí debutové desky, na níž mladé umělkyně shromažďují finanční prostředky pomocí crowdfundigového projektu Hithit„Zatím nemáme nikoho, kdo by nás podporoval, proto jsme se rozhodly vzít věc do vlastních rukou,“ komentuje situaci Patricie, frontmanka, autorka hudby, textů a zakladatelka celého projektu.

Vesna se svou originalitou snaží oslovit široké spektrum posluchačů a upevnit si svou pozici na hudební scéně. Ačkoliv bývá přirovnávána ke známé kapele Čechomor, v novém singlu Světlonoš Vesna dokazuje, že míří i na mladou generaci.

Pro tento singl jsme zvolili modernější zvuk. Chtěly jsme ukázat, že i folklór může být sexy,“ říká Patricie.

Píseň Světlonoš je pro mě o naději a víře v dobro. Jako malá jsem dost času trávila u babičky v Beskydech, která mi vyprávěla pohádky o mýtických bytostech. Světlonoš byl jednou z nich,“ dodává Patricie.

Nejbližší koncert kapely proběhne 5. prosince 2017 v Lucerna Music Baru, kdy Vesna vystoupí jako host písničkáře Voxela.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.