VIDEO: Easy Steps v novém klipu poodhalují zlomový bod kapely

Easy Steps | Foto: Jirka Staněk

Kapela Easy Steps dnes přichází s novým videoklipem k singlu Bod Zlomu, v němž možná poznáte jednu obec nedaleko Ostravy a dovolí vám nahlédnout do samotného nahrávacího studia, kde singl vnikal.

Je věc známá, že kapela Easy Steps, jež má základnu v Ostravě, úzce spolupracuje s Evženem Hofmannem – nejen kytaristou kapely Kryštof, ale i majitelem nahrávacího studia Taurus Records. Společně už pracovali na čtyřpísňovém EP Zvukoprázdno, které vyšlo počátkem letošního roku a mezi fanoušky dostálo i velké oblibě. Nyní přišel čas na to, vypustit další singl.

Bod Zlomu vznikl už před nějakou dobou a fanoušci jej mohli slyšet na koncertech. Pamatovali si ho hlavně díky bubenickému sólu, které songu vždy předcházelo, a perfektnímu oživení v podobě elektrických houslí zpěváka Vládi.

„Celý nápad na natočení jak songu, tak i klipu, přišel jako blesk z čisté oblohy. Stačil jeden telefonát s naším producentem Evženem Hofmannem a bylo jasné, že není nač čekat. Za dva týdny se šlo nahrávat a týden poté i natáčet,“ komentuje rychlou akci Vašek Vidlička, bubeník kapely.

Myšlenkou klipu bylo poukázat na zásadní bod zlomu kapely Easy Steps, za což je bezesporu považována první návštěva studia Taurus Records.

„Bod Zlomu má naznačit, jak moc může kapelu nebo hudebníka posunout jeden jediný povedený singl. Ze zkušenosti a médií víme, jak se spoustě muzikantům změnil svět takřka přes noc. Tuto situaci se snažíme mimo jiné nastínit v našem novém snímku,“ vysvětluje Vašek.

Natáčení probíhalo více než 12 hodin za mrazivého prosincového dne a účastnila se ho i část fanoušků.

Na videoklip se nyní v premiéře podívejte! Poznáte v záběrech, ve které obci se natáčelo?


Napište komentář