VIDEO: Kryštof vyzývají singlem “Hned teď” k tanci a smíchu

Kryštof - Brněnský Majáles 2019 | Foto: Kamil Klekar, MonsterMusic

Poslední studiové album kapely Kryštof Srdcebeat vyšlo před pěti lety. Od té doby napsala partička kolem Richarda Krajča čtveřici nových písní na výběrové desce 25 ke strahovským koncertům a začala pracovat na nové desce. Po úspěšném singlu Hvězdáři se pokusí přinést do dnešní doby točící se kolem koronaviru trochu radosti, zpěvu, tance a veselí.

Radost, zpěv, tanec a smích se od začátku do konce prolínají novým singlem Hned teď (pojď být světlometem), kterou poprvé představil Richard Krajčo v rámci svého pravidelného karanténního on-line streamování a dokonce k doma nahrané akustické verzi vytvořil sám první klip.

Čtěte také: VIDEO: V hlavní roli kamarádi a fanoušci. Kapela Jelen vydala povzbuzující klip plný naděje

Píseň vznikla jako reakce na situaci, v níž se aktuálně nachází celý svět a přináší jasné poselství: „Neboj, zas všechno v dobré se obrátí. Zahoď svůj strach, že slunce se nevrátí,“ zazní hned na začátku.

„Písnička vznikla v lednu dětském pokoji, když jsem nejmladší dceři ladil kytaru. Na začátku února pak část kapely odletěla do Londýna, kde vzniklo pod taktovkou anglického producenta Yaoda Neva demo, které jsme měli původně dotočit na podzim, ale když přišly Corona události a já viděl, jak se mnoho lidí kolem hroutí do depresí, bojí se, co přijde, napsal jsem text o tom, že je potřeba myslet na lepší zítřky a nenechat se semlít,“ přibližuje vznik písně Richard Krajčo.

Singl se nakonec dokončil v Praze a do Londýna byl poslán na finální mix. Kapela se mezitím vrhla na plnohodnotný „karanténní“ klip, se kterým pomohla Richardova dvanáctiletá dcera Jasmínka a hvězdy TikToku. Na chvíli se tedy Kryštof proměnili v tiktokové tanečníky.

„Choreografii k videoklipu vymýšlela Jasmínka, která se mnou i klip stříhala. Celý je natočený na mobil, zpracovaný v iPadu a kromě kapely v něm tančí hvězdy Instagramu a TikToku: Naty Hrychová, Mína, Nela Kailová, Annie Camel, Terysa, Adydy a Anička Šulcová,“ komentuje Richard. Kapela si u této příležitosti stvořila svůj vlastní KryšTok a nasazení singlu tedy doplňuje již druhý videoklip, tentokrát se všemi členy skupiny a dalšími hosty.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.