VIDEO: The Xcerts klipem You Mean Everything lákají na nové EP

The Xcerts | Zdroj: independent.co.uk

Skotská indie-rocková kapela, kterou mohou tuzemští fanoušci znát hlavně díky You Me At Six nebo Nothing But Thieves, po roce připravuje novou nahrávku. K prvnímu singlu You Mean Everything vydala i klip.

The Xcerts nahráli první desku již v roce 2009, ale své postavení na scéně si začali nejvíce budovat až tou poslední, Hold On To Your Heart. Ta vyšla loni v lednu a chvíli poté ji přijeli představit do strahovské Sedmičky v Praze. Tam se sešli zejména fanoušci, kteří kapelu znají díky supportování u jiných skupin, protože The Xcerts se u nás dříve ukázali už jako předkapela You Me At Six, Nothing But Thieves a před několika lety i pro Fu Manchu.

Čtěte také: You Me At Six přivezli do Futura obrovskou energii a oznámili účast na letošním Rock for People

Kromě toho si mohou hardcoreoví fanoušci pamatovat hlas frontmana i z alba Lost Forever // Lost Together od Architects. Ti jsou totiž s členy The Xcerts dlouholetí přátelé, a tak si v roce 2014 přizvali zpěváka Murrayho Macleoda na skladbu Youth Is Wasted On The Young.

Na konci března se chystá indie-rocková trojice vydat čerstvé EP, které ponese název Wildheart Dreaming a bude obsahovat čtyři songy. Ty zakončí éru alba Hold On To Your Heart, protože všechny písně vznikly právě v rámci poslední studiovky.

Čtěte také: Whiskey a záchvaty paniky jako předkoncertní rutina The Xcerts

Ochutnávka k novince vyšla v lednu v podobě skladby You Mean Everything. The Xcerts k ní nyní vydávají i videoklip. „Stal se z toho song pro všechny lidi, které jsem nikdy nepoznal. Pro všechny, kteří se cítí sami, bez sebedůvěry, tohle je pro vás,“ řekl o písni Murray Macleod, „Je to singl o soucitu, což je téma, které se objevuje na celém EP. Jsme hrozně nadšení, že právě tyhle skladby si teď budou nacházet cestu do světa.“


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz