VIDEO: Už jste se s Marpem vydali do Lousiany?

Marpo | Foto: Lukáš “Masta” Jirkovský

Předák české hiphopové scény Marpo překvapil fanoušky oznámením nového alba a jako ochutnávku z něj vypustil song s klipem Hillbilly. Chystané album Backwoods Bred vzniklo za pomoci Marcuse Trana a britského producenta Clinta Murphyho po více než roční práci a vyjde v červnu. 

Kvůli pandemické situaci po celém světě se umělci nemohli dostat do USA, kde potřebovali natočit vizuální doprovod pro celý projekt. „Rok se čekalo až se dostaneme s Lukášem “Mastou” Jirkovským do Ameriky, kvůli všem vizuálům, který jsou pro tenhle projekt klíčový,” říká Marpo.

Čtěte také: Marpo & TroubleGang – Straight Outta Lockdown, 13. 6. 2020, Ostrava

Deska silně ovlivněná prostředím Louisiany navazuje na úspěšné Marpovo album Dead Man Walkingkteré položilo základ jeho osobité kombinaci country s rapem. Dead Man Walking byl předzvěstí stylu, kterej v Evropě nikdo nedělá, kombinuje country a rap. Backwoods Bred je album, který Tě naprosto vtáhne do bažin Louisiany. Z hudebního hlediska kombinujeme 808 spodky s akustickýma kytarama, dobrem, mandolínama a tunou dalších nástrojů. Vše nahráváme ve studiu Babylon v Teplicích za dozoru našeho dvorního producenta Clinta Murphyho,” říká rapper o albu, které bude vydáno v červnu.

„Hodně mě ovlivnil seriál True Detective, který se točil v New Orleans a místech okolo. Proto jsme se vydali do Louisiany a Mississippi, který maj opravdu jedinečnou atmosféru. Natáčeli jsme i na stejných místech kde točil Woody Harellson a Mathew McConaughey. Veškerá inspirace pro album proudí právě z týhle muziky a života okolo. Půlka TroubleGangu je z Ameriky a dost času trávím právě tam,” zakončuje Marpo.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.