Michal Horák streamoval z Paláce Akropolis, výtěžek věnuje Sdružení Neratov

Michal Horák - Palác Akropolis, 2021 | Foto: Barbara Matějková, MonsterMusic

Žižkovským Palácem Akropolis zní už pár dní hudba a po online koncertech umělců jako je Amelie Siba nebo kapela Sto zvířat, zahrál taky písničkář Michal Horák. Z koncertu přinášíme fotoreport.

“VYHRÁVÁME, hrajeme, nevzdáváme to!” těmito slovy organizátoři popisují projekt připomínající festival streamovaných koncertů. V dramaturgickém výběru se odráží diverzita dramaturgie Paláce Akropolis a po dobu třinácti dní se skrze obrazovky divákům dohromady představí 15 hudebních formací napříč různými žánry. Každé z účinkujících kapel je možné přispět skrze platformu Donio a veškerý výtěžek putuje přímo jim.

“Jde nám v prvním případě o to, že můžeme i v tomto stavu něco dělat. O navázání kontaktu s našimi oblíbenými umělci. A v neposlední řadě i o to, že by umělci mohli získat podporu od svých fanoušků,” dodává ředitel Paláce Akropolis Petr Boháč.

Čtěte také: Hudební streamy z Paláce Akropolis: Zahrají Sto zvířat, teepee, Rest nebo MC Gey

Z nové generace mladých českých písničkářů vystoupil zpěvák a skladatel Michal Horák, který v roce 2019 vydal svůj debut nazvaný Michalovo cédéčko. Veškerý výtěžek z živého streamu věnoval Sdružení Neratov, které pomáhá lidem s postižením a společně s nimi se podílí na obnově poutního místa a návratu života do kdysi vysídlené vesnice.

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář