VIDEO: Xindl X láká na nové album Barbínou

Barbína od Xindla X | Foto: youtube.com

Jako předzvěst nového alba Xindla X se může zdát nový singl, který má zároveň i videoklip. Barbína, jak se píseň jmenuje, nebude na nové desce chybět.

Ondřej Ládek, kterého většina hudebních fandů zná spíše pod uměleckým jménem Xindl X, chystá na jaro nové CD, které má již svůj název. Album Čecháček Made právě utrousilo svůj první singl – Barbína.

Scénář napsal Xindl X společně s výtvarníkem Ondřejem Pfeifferem, který se zároveň ujal režie animovaného videoklipu. „I když je to jedna z nejveselejších písní z desky, má vážné téma,“ nechal se slyšet Xindl X. „Vypráví o dnešní době, která nám pomocí médií namlouvá, že vzhled je důležitější než osobnost,“ dodává. „Taky vypráví o všech těch holkách, co tomu věří a chtějí vypadat jako vyretušované barbíny z časopisů. Aby toho docílili, ženou se leckdy za vidinou dokonalosti přes mrtvoly, často i vlastní,“ neodpoustí si na závěr Xindl X.

Čecháček Made vyjde v dubnu letošního roku u vydavatelství Universal Music. Bude obsahovat dvanáct skladeb a stejně jako dvě předchozí Xindlovi desky vznikl ve spolupráci s producentem Daliborem Cidlinským Jr. Název alba naznačuje, že půjde převážně o protestsongy. Zpěvák se tak vrací ke svým hudebním začátkům, kdy míchal písničkářský folk s rapem a s popem. Deska je též o poznání akustičtější, než ta předchozí.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...