ABBA v deluxe edici připomene období největší slávy

ABBA | Zdroj: Billboard.com

I když se švédská kapela ABBA oficiálně rozešla v roce 1982, jejich hudba si nadále žije svým vlastním životem. Důkazem jsou každoročně milióny prodaných alb s výběrem největších hitů. Sběratelům desek ABBY by tedy neměla uniknout deluxe edice jejich zřejmě nejslavnější nahrávky.

Deska Waterloo vyšla v roce 1974 a byla druhým studiovým albem kapely. Titulní písní se stala stejnojmenná skladba, která jim zajistila výhru v soutěži Eurovision Song Contest, čímž si vysloužili celosvětovou pozornost. O 40 let později, v současnosti, vychází znovu a navíc obohacená o několik skvělých bonusů. Kromě základních jedenácti písní z původní desky uslyšíte skladbu Waterloo v alternativní verzi a také v němčině, švédštině a francouzštině. Dalšími bonusy budou dva remixy skladby Ring Ring, švédská verze hitu Honey, Honey a Hasta Mañana ve španělštině.

Součástí Waterloo Deluxe Edition bude kromě CD také DVD. To bude obsahovat třináct záznamů z televizních vystoupení kapely (většina z nich se bude týkat skladby Waterloo), např. vystoupení ABBY na zmiňovaném Eurovision Song Contest či záznam z televize NDR. Třešničkou na dortu bude jistě dvacetistránkový booklet s rozsáhlou kompozicí o vzniku desky, kterou dala dohromady pánská část kapely – Björn Ulvaeus a Benny Andersson.

Za 13 let působení vydala ABBA 8 studiových alb, 4 kompilace a 7 singlů. Název byl odvozen od počátečních písmen křestních jmen členů (Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid). V roce 1999 natočila dokumentární film s názvem ABBA: Pravdivý příběh. I když ABBA pracovala na deváté studiové desce, bylo nahrávání přerušeno, prý z důvodu vyčerpání energie. Jejich poslední společné vystoupení proběhlo 16. ledna 1986 a poté si každý z členů šel svou vlastní cestou.

Připomenout si snad nejslavnější období kapely ABBA budete moci již 7. dubna!


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.