The Temperance Movement ukáží v Lucerně poctivý rock’n’roll

The Temperance Movement | Zdroj: facebook.com

Britských kapel není nikdy dost, hlavně pak těch kvalitních a těch, které hrají rock’n’roll. Jednou takovou jsou určitě i The Temperance Movement, jejichž koncertu se dočkáme i u nás. 

Tahle britská bluesrocková partička je spolu od roku 2011. Založena byla třemi členy – zpěvákem Philem Campbellem a dvěma kytaristy Lukem Potaschnickem a Paulem Sayerem. Jako basistu si trojice přibrala Nicka Fyffeho (bývalého člena Jamiroquai) a na bicí hraje Damon Wilson. Svou hudbu představili na EP s názvem Pride (2012). Týden po vydání se ukázali na koncertě Sunflower Jam SuperJam a vystoupili jako první účinkující.

V září 2013 vyšlo debutové eponymní album The Temperance Movement, které je k dispozici hned ve třech podobách – MC, CD a vinyl. Zajímavostí desky je, že vznikla za pouhé čtyři dny! Leckdo by tento čin pokládal za naprostý nerozum, ale v případě nadaných The Temperance Movement se jedná o opravdový talent. Důkazem je i udělení ceny Best New Band na Classic Rock Roll of Honour 2013.

Deska obsahuje třináct písní, jejichž tématy jsou především přátelství a sebereflexe. Campbellův hlas, ačkoliv vám může připomínat Joe Cockera, je správně nakřápnutý a jedinečný svou výrazností. Skupina patří právě k těm, kteří nenechají zahynout poctivý rock’n’roll. V Británii bylo jejich loňské turné beznadějně vyprodáno. U nás se zastaví 31. března do pražského Lucerna Music Baru. Rozhodně nepromeškejte šanci poslechnout si The Temperance Movement  naživo!

Vstupenky najdete v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a také na stránkách Lucerna Music Baru za 200 korun + poplatky. Na pokladně LBM je zakoupíte bez poplatku.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.