Vojtaano na hravé desce “2020” nejde pro ostré výrazy daleko

Vojtaano | Foto: Ondřej Michálek

Písničkář, herec a komik Vojtaano přichází s novým albem. Hlavní myšlenkou pro něj byly události roku 2020 a  tak se jmenuje nakonec i deska.

Vojtěch Záveský nebo-li Vojtaano by se dal nazvat multiumělcem. Je hercem, stand-up komikem a v poslední době i čím dál úspěšnějším muzikantem. Během minulého prazvláštního koronavirového roku dal vzniknout nové desce 2020, která vyšla před pár dny.

Čtěte také: Prago Union přinesli videoklip z pražských ulic a pracují na nové desce

„Celá deska vznikla v tomhle zvláštním roce, od začátku jsem o názvu nepochyboval. Klidně risknu, že nás umělců s tímhle jednoduchým názvem vyleze víc. Bude se mi to dobře pamatovat, Vojtaano 2020,“ komentuje jednoduchý název alba Vojtaano.

2020 se skládá z jedenácti písní, které jsou stejně, jako na předešlé desce The Beast of Vojtaano, různorodé. Texty působí dospěleji, ale i tak si nadále umělec nebere servítky a často dává najevo, že ostré slovní zásoby se rozhodně nebojí.

„Od začátku se snažím texty psát upřímně, trochu formou zpovědi, o tom, co právě prožívám, potkávám… Když mi bylo dvacet, tak jsem pařil, kalil, ze všeho měl prdel, a tak i první deska byla vlastně celá v tomhle duchu. Rok 2020 jsem trávil v klidu, doma, se ženou, se psem, s muzikou a myšlenkama, kam ten svět spěje. Tak se to na desce taky zákonitě promítlo. Témata jsou sice trochu dospělejší, ale pořád se snažím vyprávět od srdce a na plnou hubu a hledat na věcech hlavně ty veselý momenty.“

Čtěte také: VIDEO: Xindl X singlem “SebeLoveSong” ohlašuje nové album

Vojtaanovi na desce vypomohlo i několik hostů, například Zeller (Cocotte Minute) nebo Adam Hejna (Fast Food Orchestra).


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.