Voxel potěší své fanoušky ihned po prázdninách

Foto: Lukáš Balcárek |

Známý písničkář Voxel vypustí již první zářijový pátek své druhé album s názvem Motýlí efekt. Nové skladby poukazují na posun z popové zastávky k čistému kytarovému písničkářství.

Voxel je mimořádný talent, který se proslavil hity jako V síti, Superstar, Trip, 5. Song nebo V naší ulici. V anketě popularity Český slavík byl nominován na objev roku a zvítězil v kategorii Hvězda internetu pro rok 2014. Titul Objev roku získal rovněž v hudební anketě Žebřík 2014 a v Cenách hudební televize Óčko 2012. A nyní chystá další novinky.

Na rozdíl od prvního debutového alba s názvem All Boom! je Voxel nyní výhradním autorem hudby. Autorské duo dotváří podobně jako u většiny předešlých písní Jan Pokorný alias Pokáč. Voxel se zároveň na tomto albu představuje jako velmi všestranný interpret, sám ovládá převážnou většinu použitých hudebních nástrojů – klavír, akustickou kytaru, ukulele, elektrickou kytaru, cajon, perkuse a uzbecký tar. Na produkci spolupracoval s Honzou Balcárkem, což je polovina současně velmi populární dvojice Light & Love. Výrazný a hravý obal je z dílny Voxelovy kamarádky Veroniky Janíkové.

Sám Václav Lebeda alias Voxel řekl o chystaném albu: “Tohle album je přesně takové, jaké jsem si přál a určil – v mé režii a bez jakýchkoliv kompromisů a snah se někomu zavděčovat, protože jen tak se můžeme zbavit všech křečí a tvořit něco, co jde čistě Z NÁS”.

Pilotní singl z připravovaného alba si můžete užít zároveň s videoklipem již nyní:


Napište komentář