Vychází Hesitant Alien od Gerarda Waye

Gerard Way | Zdroj: facebook.com

Frontman kapely My Chemical Romance vydává své první sólové album. Pilotní singl No Shows spatří světlo světa již za týden.

Kapela My Chemical Romance, jejímž frontmanem byl právě Gerard Way, se minulý rok v březnu po dvanácti letech působení rozpadla. Rozklad kapely nikdo neočekával, a to především z toho důvodu, že zrovna ve studiu probíhalo natáčení nové desky. Se svými fanoušky se kluci rozloučili kolekcí May Death Never Stop You: The Greatest Hits 2001 – 2013.

Gerard Way se narodil v New Jersey před sedmatřiceti lety. Vystudoval uměleckou školu a živil se tvorbou komiksů. Při práci na jednom z nich dostal nápad na založení My Chemical Romance. Hlavní inspirací pro jeho výtvarnou i textařkou práci byla jeho babička Elena Rush, jejíž odkaz se promítl do skladby s názvem Helena. Výtvarně se podílel na všech čtyřech obalech alb jeho skupiny. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že Gerard chystá sólový materiál a definitivně tato tvrzení potvrdil loni v srpnu, když oficiální cestou ohlásil chystání nového alba Hesitant Alien. Na desku prozradil, že bude ovlivněna hlavně anglickou kytarovou hudbou, britpopem a vlnou shoegaze a hlásí se tak k odkazu Jarvise Cockera (Pulp), Damona Albarna (Blur/Gorillaz) a Franka Blacka (Pixies). Album bude obsahovat jedenáct písní a pilotní singl No Shows vlítne do rádií už 19. srpna.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.