Začátky Deep Purple vychází v exkluzivním vydání

Deep Purple | Zdroj: facebook.com

Britská hard-rocková skupina Deep Purple vydává exkluzivní box s pěti CD. Fanoušci v něm mimo jiné najdou i rozšířené verze jejich prvních desek.

První tři alba Shades Of Deep Purple, The Book Of Taliesyn a Deep Purple stihla skupina natočit během jediného roku, a to v původním složení. Tehdejšími členy byli zpěvák Rob Evans a hudebníci Ritchie Blackmore, Jon Lord, Nick Simper a Ian Paice a kapela tehdy prožívala velmi hektické období. To je mimo jiné zmapováno na osmačtyřiceti stránkách výpravného alba, které je součástí nového exkluzivního boxu s názvem Hard Road: The Mark 1 Studio Recordings 1968 – 69.

Všechny tři již zmíněná alba jsou součástí kompletu, který obsahuje například písně One More Rainy Day, Hush, We Can Work It Out a April. Deep Purple fungují od roku 1968. V roce 1976 se však kvůli mnoha problémům, od drog po neúspěch alba Come Taste the Band, rozpadla. Návrat nastal v roce 1984, kdy se kapela opět dala dohromady, a to ve složení ze sedmdesátých let.

Kapela, která je považována za průkopníky heavy metalu a moderního hard rocku, vydala své poslední album Now What?! v loňském roce, kdy v rámci jeho prezentace navštívila i Českou republiku. Fanoušci si mohou fialový exkluzivní box koupit za cenu přibližně 1 000 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.