Vypsanou fiXu čeká perný rok

Vypsaná fiXa | Zdroj: Turner PR

Čím dál oblíbenější tuzemská kapela Vypsána fiXa slaví letos dvacet let svého působení. Fanoušci se mohou těšit na nové album i na bohaté turné. 

Že Vypsána fiXa jen tak nevyschne, dokazuje kapela chystaným sedmým albem. Deska Krásný smutný den, který vyjde 7. března, otevře turné s názvem Ve vzduchu je jaro. Na novém studiovém albu pracovala fiXa už v minulém roce, kdy všichni čtyři členové absolvovali soustředění, na němž pilovali nové písničky. Nahrávání probíhá v těchto dnech ve studiu Jámor a podle slov kapely je vše na dobré cestě. „Celé to bude víc syrovější, naturálnější. Trochu návrat do našich začátků. I možná proto jsme se rozhodli pro producenta Ondru Ježka, který má přesně pro tenhle styl to správné cítění,“ říká zpěvák Márdi. FiXa chce být s nahráváním hotová v půlce února. ,,Pak se deska pustí do výroby a my se musíme ještě věnovat přípravám k turné. Těch dvacet let chceme samozřejmě oslavit s našimi fanoušky a jak jinak než deskou a hromadou koncertů,“ pokračuje.

Rok 2014 však nebude pro Vypsanou fiXu znamenat jen příjemné věci. Z kapely odchází jeden ze čtyř základních kamenů, basák Mejn. Ostatní členy tak čeká konkurz na prázdnou pozici. „Je to pro náš všechny velkej smutek, i když jsme to věděli již dlouho. Mejn s námi nahraje ještě nové album a dokonce nám nafotil i nové promofotky, ale faktem zůstává, že hledáme náhradu. Což nebude jednoduchý.

Snad lepší náladu kapele i fanouškům poskytne velké množství koncertů. Po jarním turné k nové desce se fiXa chystá na letní festivaly a poté na tour na počest 20. výročí, které završí ve velkém sále Lucerny. Nedostane-li se na některá města na jaře či v průběhu léta, je velká šance na podzimním turné.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.