Yellowcard chtějí po nové desce ukončit kariéru

Yellowcard | Zdroj:altpress.com

Fanoušky čekající na nové album pop-punkových Yellowcard čeká nemilá zpráva. Kapela na svých oficiálních stránkách prohlásila, že nová deska bude zároveň poslední. Po jejím vydání kapela vyjede na poslední turné a pak se rozpadne.

Americká pop-punková kapela Yellowcard byla založena už v roce 1997, ale skutečnou popularitu jí přinesla až deska Ocean Avenue z roku 2003 s hity jako Only One nebo Miles Apart. Že tato deska byla opravdu tím nejlepším od Yellowcard dokazuje i fakt, že v roce 2013 vyšla její akustická verze. Zatím poslední deska Lift A Sail z roku 2014 znamenala jistý odklon od tradičního zvuku, ale přesto nikdo nečekal, že by to kapela chtěla zabalit.

Prohlášení o konci Yellowcard, které kapela zveřejnila na svých oficiálních stránkách, přišlo jako blesk z čistého nebe.

„Po mnoha diskuzích a měsících přemýšlení jsme se rozhodli, že čas Yellowcard se nachýlil ke konci. Tohle bude naše poslední album a poslední turné. Rozhodnutí bylo pro nás velmi těžké. Vzali jsme v úvahu tolik věcí – naše rodiny, zdraví, budoucí projekty a na konec nám došlo, že je správný čas ustoupit a zachovat tak dědictví a ucelenost kapely,“  tvrdí kapela a dále dodává:

„Do natáčení alba jsme šli s tím, že bude naše poslední […] Velkou motivací pro nás bylo to, abychom se ujistili, že písně pochází z místa, které je v nás pevně zakořeněné. […] Jakmile se tato poslední kapitola Yellowcard uzavře, každý z nás se vydá svým vlastním směrem, ale vzpomínky nám navždy zůstanou.“

Kapela dále děkuje především fanouškům za podporu a prosí je, aby se ke kapele připojili na poslední rozlučkové jízdě.

Na závěr spolu s prohlášením zveřejnili první singl z nového alba příznačně nazvaný Rest In Peace. Samotné album, které se kapela rozhodla symbolicky (ne)pojmenovat Yellowcard vyjde 30. září. Termíny evropské části rozlučkového turné zatím nejsou zveřejněny.

 


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...