ZAOSTŘENO NA: Rock for People potvrzuje headlinery, Roger Waters nabízí zážitek na DVD

The 1975, Roger Waters, Kodaline | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic a facebook.com/rogerwaters

Nový týden je tady a s ním i zbrusu nová rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. S novými alby přišli The Black Eyed Peas nebo Kodaline, Rock for People potvrdil headlinery pro přesunutý ročník.

Jemná harmonie na nové desce Kodaline

Ačkoliv vzhledem k situaci, jenž panuje po celém světě, většina hudebníků vydání svých alb spíše odkládá, Kodaline jsou přesným opakem. Irská indie-folková skupina před pár dny vydala novou desku s názvem One Day at a Time, která obsahuje deset melancholických skladeb. Předzvěstí této novinky byl singl Saving Grace, který Kodaline popisují jako: „Píseň o té speciální osobě, jenž by měl mít v životě každý a která při vás stojí bez ohledu na to, co se děje.“ One Day at a Time v posluchači vzbudí nostalgii, připomene mu, jaké je to se zamilovat a to vše je zasazeno do harmonicky jemných tónů.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 6 alternativních videoklipů, od kterých se nebudete moci odtrhnout

The Black Eyed Peas bez Fergie

The Black Eyed Peas se vrací s novým albem Translation, které světu představili minulý pátek. Na desce se skupinou tentokrát nespolupracovala zpěvačka Fergie, protože se zrovna věnovala jiným projektům. Tracklist nahrávky nese názvy jako Vida Loca, Duro Hard, and Todo Bueno, takže je jasné, že se fanoušci mohou vlnit na nejednu píseň v latino i jiných světových etnorytmech. Deska se navíc pyšní hosty jako jsou J Balvin, French Montana, Shakira nebo Tyga.

Létající prase Rogera Waterse je konečně na DVD

V dubnu tomu byly dva roky, co Roger Waters potěšil své české fanoušky naprosto fenomenální dvojicí koncertů v pražské O2 areně. Mimořádnou show, která zahrnovala velkolepé inscenace rozpínající se od obřího létajícího prasete až po postavení továrny z obalu alba Animals přímo uprostřed publika, si však až donedávna mohli fanoušci připomínat pouze z fotografií a videí, které sami pořídili. To se změnilo s minulým týdnem – na DVD a BluRay byl totiž oficiálně publikován loňský koncertní film Us + Them, jenž je tak nyní možné zakoupit i v českých internetových obchodech. K filmu navíc Waters vydal i videoklip s proslulou písní Another Brick In The Wall z amsterdamského koncertu. Ten je možné zhlédnout na YouTube, skladba je pak rovněž dostupná i na streamovacích platformách jako Spotify či Deezer.

Čtěte také: „Trump je prase,“ hlásal v Praze nápis za hlavou Rogera Waterse

Nová metalová superskupina

Na světě je nová metalová superskupina, ve které se seskupili muzikanti ze čtyř špičkových kapel, a sice Napalm Death, Converge, Megadeth a Nasum. Všichni mají společnou neúnavnost a pracovitost, jelikož kromě svých nejznámějších skupin tvoří v řadě dalších projektů a přinesli tvrdé hudbě obrovské hromady kvalitní práce. Žánrově mají poněkud rozdílné zázemí od thrash metalu a hardcore punku až po nelítostný grindcore a death metal, je tedy jen otázkou, kde se hudebně potkají. Nově tvoří pod značkou Blood from the Soul a debutové album bude k poslechu již zanedlouho.

Rock for People potvrdil letošní headlinery pro příští ročník

Festival Rock for People, který se kvůli koronavirové pandemii přesunul na červen příštího roku, přinesl před pár dny dobrou zprávu. V roce 2021 se totiž bude konat s headlinery, které sliboval letošní ročník. Do Hradce Králové tak dorazí legendární Green Day, Fall Out Boy, Weezer i The 1975. Zapište si do diáře termín 10. – 12. června 2021 a věřte, že to bude obrovská párty.

Fotoreport: Tour Rock for People Home přivezla do propršené Ostravy Kapitána Dema


Napište komentář