Záznam výročního koncertu Kryštof na Strahově 2017 je v den vydání multiplatinový

Richard Krajčo a Kryštof, Sázavafest 2018 | Foto: Jan Kučera, MonsterMusic

Další mimořádný úspěch slaví kapela Kryštof. Záznam dvou loňských výročních koncertů na fotbalovém stadionu Evžena Rošického v Praze, který vychází pod názvem Kryštof na Strahově 2017 na CD, DVD a Blu-ray, je již v okamžiku vydání multiplatinový. Oficiálně je k dostání od pátku 30. listopadu, ovšem už v neděli 25. listopadu ho skupina představila na čtyřech vyprodaných projekcích v kině. Nyní zveřejňuje v pořadí druhý strahovský videoklip k megahitu Cesta.

Již před vydáním DVD si záznam objednaly tisíce fanoušků. „Koupili jste si tolik nosičů, že se nám z toho protočily panenky. Náklad Blu-ray už je dokonce vyprodaný,” sdělil Richard Krajčo na jednom ze čtyř exkluzivních promítání v pražském multikině Cinema City v OC Chodov. Poslední šanci pořídit si připomínku výpravné stadionové show na Blu-ray budou mít zájemci v následujících dnech. Chystá se totiž dodatečný náklad v limitované edici.

Také na velkém plátně byl dosavadní kariérní vrchol kapely pro diváky výjimečným zážitkem, který odměnili bouřlivým potleskem. „Byl to pro nás splněný sen. Žádnou další metu už nemáme, dosáhli jsme všeho, o čem jsme jako kluci snili,” uvedl dojatý Richard Krajčo, který už předtím strahovské koncerty označil za „dva nejbáječnější dny kariéry”.

Koncerty, které na stadionu Evžena Rošického proběhly 16. a 17. září 2017, oslavila skupina Kryštof své pětadvacáté narozeniny. Celkem je navštívilo bezmála sedmdesát tisíc fanoušků. V setlistu se objevily její největší rádiové hity jako Obchodník s deštěm, Inzerát, Lolita, Ty a já nebo tehdy zbrusu nová balada Zůstaň tu se mnou (Za sny), která show za doprovodu ohňostrojů zakončila. Přítomni byli tehdy i speciální hosté Petr Janda a Majk Spirit.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.