Zelenina představuje zbrusu nový videosingl Padesát bodných ran

Zelenina | Zdroj: facebook.com

Kapela Zelenina, jež započala svoji existenci už v roce 2012, má na svém dosavadním kontě dvě studiové desky. Před nedávnem pak vypustila svůj zbrusu nový videosingl Padesát bodných ran, jehož text je podle skutečných událostí.

Pilotní singl Zhasni světlo, stihli hudebníci vydat ještě v prvním roce své existence. V květnu 2013 představili debutové album Zelenina a o dva roky později v pořadí druhý počin Nikdy nebo navždy. Za sebou mají například také úspěšné jarní turné čtrnácti koncertů v největších sálech po celé České republice s kapelou Divokej Bill z roku 2014, při němž je vidělo přes 17 tisíc diváků.

Hudbu a text k novinkovému songu má na svědomí frontman skupiny Jan Říha. Prvotní námět vzešel od baskytaristy Romana Pospíšila. Skladba byla nahrána ve studiu Rápotice a režie se scénářem videoklipu se následně ujal Rashid Garipov.

„Text písničky je podle skutečných událostí. Je o naší kamarádce, které se stalo pár zlých věcí,“ doplňuje samotná kapela.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.