Queens of the Stone Age vydali víc než jen průměrnou řadovku

Queens of the Stone Age | Zdroj: nme.com

Jsou to již dlouhé čtyři roky, co americké královny stoner rocku vydaly své poslední album s názvem Like Clockwork. Nyní konečně přišla novinka a jedná se o skutečně výživnou směsku.

Američtí Queens of the Stone Age se žánrově drží ve stoner rocku – tvrdé a syrové kytarové muzice. Po bokovce principála Joshe Homma, v podobě spolupráce na poslední desce Iggyho Popa, jsme se po čtyřech letech dočkali nové desky. Jmenuje se Villains a dá se říci, že se velmi povedla.

Samotný začátek alba je tak trochu atmosferické ticho před bouří, ovšem poté se rozjede báječná série písní, která rockuchtivého posluchače chytne a jen tak nepustí. Nejedná se o žádnou depkařinu, jakou by mnozí od Queens očekávali, místo toho si pro nás Homme a jeho banda připravili šťavnaté rockové pecky, které by se spíš, než do sluchátek osamělých duší, hodily na rozjetou rockovou párty.

Platí to zejména u dynamické a šlapavé The Way You Used to DoHead Like a Haunted House nebo The Evil Has Landed, ačkoliv by to mnohý podle názvu nečekal. Samozřejmě se to ale neobejde ani bez nějaké té melancholie, na této placce hlavně v případě závěrečné Villains of Circumstance.

Queens ovládají své nástroje bezmála virtuozně, v kompozicích jim nechybí originální nápady a navíc si drží svůj typický zvuk v harmoniích syrových a drsných kytar. Villains určitě přečkají víc než jednu sezonu.

Queens of the Stone Age – Villains

Skladby: Feet Don’t Fail Me, The Way You Used to Do, Domesticated Animals, Fortress, Head Like a Hounted House, Un-Reborn Again, Hideaway, The Evil Has Landed, Villains of Circumstance
Celkový čas: 48 min
Vydavatelství: Matador Records
Hodnocení: 75 %


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 401 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky