Ceny Anděl 2018: Po dvou soškách si odnesli Lucie, Bára Poláková a The Atavists, skupinou roku jsou Monkey Business

Monkey Business, Ceny Anděl 2018 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Česká hudební akademie rozdala v úterý večer hudební Ceny Anděl. Vyhlašování se uskutečnilo stejně jako loni v pražském Foru Karlín, kde bylo předáno celkem 14 sošek. Večer byl oživen o vystoupení Monkey Business, Thoma Artwaye, Tomáše Kluse, Vladimira 518 a dalších. Došlo také na složení pocty divadlu Semafor, a to na kabaretní číslo připomínající 60. výročí založení divadla.

V prestižní kategorii Album roku zabodovala kapela Lucie se svou comebackovou deskou EvoLucie. Potvrdila tak svoji pevnou pozici na tuzemské hudební scéně. Lucie letos zabodovala také singlem Nejlepší, kterou znám. Píseň Oskara Petra a Roberta Kodyma získala ocenění v kategorii Skladba roku.

Dva Anděly svým hlasováním udělila Česká hudební akademie také Barboře Polákové za její teprve druhou desku ZE.MĚ. S albem, na kterém se významně podíleli její kapelník a klávesista David Hlaváč a producent Jan P. Muchow, uspěla také v kategorii Sólová interpretka.

Stejně úspěšný večer slavila také rocková čtveřice The Atavists, která pochází z Hradce Králové a stala se novým andělským Objevem. To, že jejich deska Lo‑Fi Life stojí za pozornost, potvrdilo i její vítězství v kategorii Rock. Žánrové kategorie se v tomto ročníku, stejně jako vloni, vyhlašovaly společně s hlavními kategoriemi.

Výsledky Ceny Anděl 2018:

Síň slávy – Michal Prokop
Skladba – Lucie (Nejlepší, kterou znám)
Sólová interpretka – Barbora Poláková (Ze.Mě)
Objev – The Atavists (Lo-Fi Life)
Alternativa a elektronika – Floex & Tom Hodge (A Portrait of John Doe)
Jazz – Dorota Barová (Iluzja)
Rap – TY NIKDY (Akta X)
Album – Lucie (EvoLucie)
Skupina – Monkey Business (Bad Time For Gentlemen)
Sólový interpret – Miro Žbirka (Double Album)
Videoklip – Barbora Poláková (2-8-5)
Folk – Žamboši (Louvre)
Klasika – Česká filharmonie (B. Martinů – What Men Live By, Symfonie č. 1, H 289)
Rock – The Atavists (Lo-Fi Life)

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář