Foto: Jinjer, The Agonist, Khroma a Space of Variations, 13. 11. 2019, MeetFactory, Praha

Jinjer - MeetFactory, 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Kapely Jinjer a The Agonist vydaly nová alba, spojily síly, pozvaly spřátelené kapely a vyrazily na společné turné po Evropě. Česká zastávka v pražském klubu MeetFactory byla vyprodaná měsíc předem.

Večer zahájila ukrajinská metalová formace Space of Variations a velice rychle dostala osazenstvo zaplňujícího se klubu do správné nálady. Sama kapela o sobě říká, že se nenechá omezovat pouze jedním metalovým stylem. Nelze než souhlasit, protože tato kapela se hudebních experimentů rozhodně nebojí. Z chladného Finska přijela groove/electronic metalová kapela Khroma, která zahrála jako druhá v pořadí a po předchozím velmi energickém vystoupení Space of Variation publikum poněkud zklidnila.

Čtěte také: Nu-metalové legendy Korn zamíří do Prahy, předkapelou bude Gojira

Klid však netrval dlouho. Následoval první headliner večera, a to melodic death metalová sestava The Agonist. Tato kanadská kapela v čele s charismatickou zpěvačkou Vicky Psarakis představila na turné svou novou desku Orphans. Metalovou party dotáhla do zběsilého konce dračice Tatiana Shmailyuk se svou kapelou Jinjer.

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář