Kryštof na JenomPísničkyTour kombinují muziku s divadlem

Kryštof - JenomPísničkyTour, Příbram, 2021 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Počátkem října vydala kapela Kryštof osmé studiové album Halywůd, které se nese v tanečním rytmu s výrazně pozitivní náladou. I nové skladby tak fanouškům hraje na aktuálním divadelním JenomPísničkyTour, které veze napříč republikou. Z vyprodané Příbrami přinášíme fotoreport.

JenomPísničkyTour je bezpochyby jedním z nejatraktivnějších projektů kapely Kryštof. Tříhodinový program divákovi nabízí pohled především na nejžádanější tvář a tvorbu havířovské party, ale navíc mu dovolí zavzpomínat i na stará léta a zaposlouchat se do skladeb, pro které se už v běžných koncertních setlistech bohužel nenachází prostor. V minulosti to byla například intimní píseň Lampion, na aktuálním turné je tím pomyslným klenotem Básníř z druhé řadové desky V siločarách.

Recenze (2021): Kryštof na albu Halywůd nabízejí diskotéku, při které si zastesknete po originalitě

Koncept divadelního turné zahrnuje i doprovodný program, kdy dostanou fanoušci rovnou v několika blocích možnost klást kapele zvídavé otázky a sami si tak určit směr zábavy. Pohotový Richard Krajčo zde při diskuzích uplatňuje důvtip, herecký um a rázem si můžete na chvíli připadat jako na stand-up show. V Příbrami se například Krajčo zvesela rozpovídal o tom, jak se zbavil fobie z létání.

Atmosféru celého komorního turné podtrhává vkusně nazdobené minimalistické pódium, na kterém se příjemně uklidní i ty nejrozjuchanější popové skladby jako Halywůd nebo Šňůry.

Podívejte se na fotoreport z příbramského Divadla A. Dvořáka!

Text: Markéta KoloničnáFoto: Martin Bambušek


Napište komentář