Kryštof rozeskákali olomouckou Korunní pevnůstku. Pozornost budil malý Richard

Kryštof Léto 2021 - Korunní pevnůstka, Olomouc | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Letní turné kapely Kryštof má za sebou poslední moravskou zastávku. Prostředí Korunní pevnůstky v srdci města Olomouc o víkendu ovládla absolutní festivalová nálada. Kateřina Marie Tichá a Bandjeez zahráli bez bubeníka. Z koncertu přinášíme fotoreport.

Prokázat se při návštěvě kulturní akce čestným prohlášením o absolvování samotestu na Covid-19 náhle den před olomouckým koncertem označilo Ministerstvo zdravotnictví za nedostačující, což samozřejmě způsobilo nepříjemnosti. Před vstupem na Korunní pevnůstku tak produkční tým nechal přistavit “záchranný” testovací vůz.

Čtěte také: Kryštof JenomPísničky live: Studio Ligy mistrů a 3 hodiny zábavy doma v obýváku

Na letních open air koncertech kapely Kryštof vystupují pravidelně Kateřina Marie Tichá a Bandjeez. Olomoucký koncert však byl velmi speciální, odehráli jej totiž bez bubeníka Matěje Drabiny, který se potýká se zdravotními problémy. Vystoupení tak dalo vyniknout především krásnému hlasu Kateřiny a potvrdilo perfektní improvizační um Bandjeez. Skladbou Čaruj se vzpomnělo také na zesnulého Davida Stypku.

Čtěte také: Kryštof zahájili letní turné Za Lužánkami v Brně. Předskakovali Kateřina M. Tichá a Bandjeez

S kapelou Kryštof a jejich setem, který odstartovali skladbami Srdcebeat, Zatančím a Tak pojď hledat břeh, pak areálem Korunní pevnůstky zavládla radostná atmosféra a chuť tančit. Oproti brněnské show (která byla letošní první – pozn. red.) poslali Kryštof během koncertu mezi fanoušky navíc barevné balóny a pozornost budil i Richard Krajčo junior. Ten si část koncertu užíval na pódiu s kapelou a závěrem večera se po vzoru táty i fotil s fanoušky. S Inzerátem se pevnůstkou prohnala mexická vlna, s Cosmoshopem se skákalo jako o život a nechyběly ani konfety.

Kapela Kryštof se poslední dobou na koncertech pravidelně loučí skladbou Zůstaň tu se mnou, která geniálně graduje a občas vystřeluje i v ohňostroj, tentokrát bylo ale loučení dvojí. Daleko intimnější závěr připravil sám Richard Krajčo, když se na pódium vrátil, aby zahrál svou akustickou verzi skladby Srdce nehasnou, kterou napsal pro Karla Gotta.

Kde můžete ještě v létě Kryštof zastihnout?

31. července 2021 – Trutnov
07. srpna 2021 – České Budějovice
14. srpna 2021 – Konopiště
21. srpna 2021 – Loket
28. srpna 2021 – Holýšov

Podívejte se na fotoreport z olomoucké Korunní pevnůstky!

Text: Markéta KoloničnáFoto: Martin Bambušek


Napište komentář