FOTO: Mighty Sounds 2017 obrazem

Mighty Sounds 2017 | Foto: Michaela Sliacká, MonsterMusic

Před pár dny se ve středočeském Táboře opět po roce uskutečnil festival Mighty Sounds. Tentokrát nabídl hvězdy jako Dubioza Kolektiv, Agnostic Front nebo Gogol Bordello, podívejte se na fotoreport.

První den, tedy pátek 14. července, se svým tradičně energetickým setem přijeli zmínění Dubioza Kolektiv. Na co koukat ale bylo i mimo ně a o pořádný příděl hardcore se postarali čeští Skywalker. Trochu exotiky zase do pátečního dne vnesli jejich kolegové z Fast Food Orchestra, kteří vedle svého umu dostali publikum i vskutku pozoruhodnými tanečními kreacemi.

Sobota pak byla doslova nabitá zvučnými jmény a zatímco českou scénu velmi úspěšně zastupovali oblíbení Rabies, na Monster Stage to se svým repertoárem ještě jednou rozbalili Flaming Cocks, kteří se na pódiích kromě Mighty Sounds zřejmě už neukáží. Dále publikum svou show potěšila klasika v podobě pankáčů The Adicts, kteří rozhodně ví, jak zpestřit vystoupení a mimo jiné během skladby Joker in the Pack začaly do publika létat hrací karty. Netrvalo přitom dlouho a po kartách létaly i obrovské nafukovací míče.

Vrcholem sobotního večera ale byli dlouho očekávaní Gogol Bordello. Ti na svůj koncert přilákali snad úplně celé Mighty Sounds a není se čemu divit – tahle gypsy-punková parta prostě ví jak na své české fanoušky. A že den nekončí potvrdili v deset v noci The Rocket Dogz, kteří by se dali označit za stálici táborského festivalu a kteří si přivezli i pár skladeb z nové desky.

Jedno z nejpovedenějších vystoupení celého festivalu zahráli v neděli odpoledne Queens of Everything, kteří se do své show nebáli povolat ani dinosaura a zabavili snad úplně každého, kdo se přišel po páté hodině na Monster Stage podívat. A konečně se představila i jedna z nejočekávanějších kapel festivalu, Agnostic Front, jež patří mezi vůbec nejstarší hrající hard-coreové kapely. A že bylo na co se koukat, o tom není pochyb.

Další z velkých plusů letošního ročníku byli bezpochyby i stánkaři. Rozmanitý výběr jídel zahrnoval snad vše, co si návštěvníci jen mohli přát a na výběr tak byla krom klasických festivalových pochutin i vegetariánská a veganská jídla, našlo se i pár exotických stánků a na své si přišli i milovníci sladkého. A že se v jednom ze stánků s čínskými nudlemi i hrálo, to byla, co se této části festivalu týče, třešnička na dortu.

Mighty Sounds se i letos povedlo v plném rozsahu – od účinkujících, přes organizaci a zvuk, až po zázemí jak v podobě kempu, tak i výběru stánků. Ze všech tří dnů jsme si pro vás připravili i fotoreport, ten můžete vidět hned pod textem.


Napište komentář

Michaela Sliacká
O Michaela Sliacká 8 Článků
Jsem čtyřiadvacetiletá slečna s fialovýma vlasama a neskutečnou chutí k jídlu. Trochu trpaslík. Miluju focení a hudbu. A právě MonsterMusic mi umožňuje tyhle dvě boží věci spojit v jednu!