Nové album Souřadnice pokřtila kapela Nebe tématicky pod hvězdnou oblohou

Nebe - křest desky Souřadnice | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Pro křest aktuální desky Souřadnice si havířovská kapela Nebe zvolila prostory Planetária Ostrava. Během více než hodinového koncertu divákům nad hlavami běžely vesmírné projekce, které dokreslovaly jedinečnou atmosféru. Podívejte se na fotoreport na konci článku!

Svou třetí studiovou desku vydala havířovská kapela Nebe 31. března pod vydavatelstvím BrainZone. Po více než měsíci domácího poslechu si ji pak mohli fanoušci užít celou naživo na křtu, jenž se pro velký zájem uskutečnil hned čtyřikrát, a to 6. a 7. května vždy ve dvou časech.

Nové album Souřadnice je z velké části inspirováno vesmírem, a tak vznikl nápad, uspořádat i samotný křest v planetáriu. A vyplatilo se! Máte rádi pohled na hvězdné nebe? Jak na vás působí noční obloha plná hvězd, souhvězdí, planet a dalších intergalaktických objektů? Tohle všechno vám totiž kapela Nebe na křtu dopřála – živou hudbu pod hvězdnou oblohou.

Koncertní setlist kluci zahájili energickou skladbou Ruce v otěžích, kterou vás zároveň vždy uvítá i nová deska Souřadnice. Jednotlivé písničky pak frontman Petr Harazin vtipně prokládal historkami ze života kapely. Fanoušci nebyli ochuzeni ani o již zaběhlou taneční soutěž k upravené verzi skladby Padáky a song V jámě lvové pak Nebe pojali natolik tvrdě, až nápor nevydržely klávesy a zhroutily se dřív, než jakákoli fanynka. Zařazeny byly kromě nejhranějších hitů a skladeb z nové desky také dvě libůstky, a to Výkřiky a Pátek 13. z prvního alba Legosvět.

O samotný křest desky se po koncertě postaral humanoidní robot Engie za pomoci vybrané fanynky. Za nádherný vizuální i hudební zážitek posíláme kapele Nebe do Havířova velký dík.

Podívejte se na fotogalerii ze třetího křtu, který pro vás nafotil náš fotograf Michael Kotzur!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.