Pražské Divadlo Archa se otřáslo pod corovou náloží v režii Fall From Everest

Fall From Everest - Divadlo Archa, 2020 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Po vynucené koncertní pauze se kulturní život pomalu, ale jistě vrací k normálu a důkazem toho byl páteční večer v pražském Divadle Archa. To pohltily zvuky pravděpodobně toho nejtvrdšího, co na české hudební scéně najdete. V hlavní roli se na pódiu předvedli coroví Fall From Everest a o kvalitní podívanou se postarali také emo nováčci Lighthouse Keeper nebo ostřílený mořský vlk a básník Velkatlusta0.

Celý večer odstartovala pražská partička, jež si nechává říkat Lighthouse Keeper. Příchozím, kterých bylo v sále zatím bohužel pomálu, začala hned od prvních tónů servírovat pořádnou nálož ema a hardcorových tónů. Zpěvák kapely Oli se chvílemi sice potýkal s hlasovými problémy, ale fanoušci si tím rozhodně nenechali zkazit zážitek a plní emocí mladíky povzbuzovali po celou dobu jejich setu.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 alb, u kterých se vyplatí deluxe edice

Po krátké pauze se pak na pódiu zjevil depresivní básník dnešní generace Velkatlusta0. Vystoupení místy připomínající stand-up publikum konečně vyburcovalo k pohybu a oblíbenou skladbu Rybíz zpívalo už i celé Divadlo Archa. Velkatlusta0 ovšem předvedl velmi vyrovnaný set, a tak nechyběly ani melancholické až depresivní songy jako třeba Krky nebo Rituál z jeho nejnovějšího alba Kráčíme skrze sklo.

Zlatým hřebem večera pak byla kapela Fall From Everest, díky které se tato corová noc plná skvělých muzikantů vůbec mohla uskutečnit. Příchozí byli také jedni z prvních, jež si mohli vychutnat nový klip skupiny ke skladbě gasoline, ready!, který se v průběhu večera promítal v malém sále. Fall From Everest nejsou žádní nováčci, jejich působení na pódiu je velmi sebejisté a ani po hudební stránce jim není co vytknout. Nejen díky přizvaným hostům a pořádné dávce energie, kterou do fanoušků tlačili, se v pátek večer postarali o nezapomenutelný zážitek.

Podívejte se na fotoreport!

Text: Tereza Šnajdrová


Napište komentář