Rock for People 2024: Ohnivé peklo s Parkway Drive a 30 let Vypsané fiXy

Parkway Drive - Rock for People 2024 | Foto: Filip Strakoš, MonsterMusic

Druhý festivalový den letošního Rock for People se opět nesl ve znamení zvučných jmen. Tentokrát vytyčený hlavní čas patřil především fanouškům australských Parkway Drive či legendárních The Offspring. Nechyběla ani již tradiční Vypsaná fiXa, která letos na festivalu oslavila 30 let.

Necelou hodinu po poledni započali svůj set britští The Amazons, kteří přilákali mnohé návštěvníky, jež je slyšeli i z druhé strany areálu, protože jejich rock s prvky indie a psychedelic se zkrátka nedal přeslechnout. Během odpoledne na jednu z hlavních stagí nastoupila tuzemská stálice Vypsaná fiXa. Ta nemůže chybět na žádném ročníku a vždy se na place schází velké procento návštěvníků, aby si s fiXou zazpívali její neznámější songy.

Čtěte také: Rock for People 2024 velkolepě zahájili The Prodigy

Jestli někdo sklízel naprosté ovace a dokázal si podmanit dav příchozích, byli to australští Parkway Drive, kteří byli strhující a v dokonalé formě. Člověk nemusel vůbec dlouze přemýšlet o tom, jestli si koncert užívají. Energii, kterou vydali, okamžitě dostali od fanoušků nazpátek. Winston McCall, tedy hlavní lídr této metalcorové party z Austrálie, se toho nebál a několikrát se vrhnul přímo do davu. Jednou si pomohl i mini pódiem, a jen co na něm začal zpívat, strhnul se kolem něj běsnící moshpit.

Čtěte také: Rock for People 2024: Středa a zrušený Corey Taylor nebo energičtí Enter Shikari

Zavíračka na hlavní scéně byla ve čtvrtek v noci pod taktovkou legendárních punkrockových The Offspring, kteří v našich končinách nevystoupili pěknou řádku let. Ze svého setlistu naprosto vypustili nové písně a vrhli se už od počátku na ty největší hitovky. Dexter Holland se navíc během odpoledne zúčastnil rozhovoru pro Českou televizi s Danielem Stachem v jeho pořadu Hyde Park, který v televizních obrazovkách poběží dle dostupných informacích během podzimní sezóny. Dexter v rozhovoru nemluvil jen o muzice, ale také o studování vysoké školy v oboru biologie a také o penězích a duševním zdraví. Nezapomněl pozdravit ani svou maminku. Tu jmenoval, když se ho Daniel Stach ptal, kdo je na něj nejpyšnější.

Text: Karolína Kaufmann

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář