alt-J se po úspěšném koncertu na Colours of Ostrava vrátí do Česka

alt-J | Zdroj: billboard.com

Jedním z hlavních headlinerů letošního ročníku Colours of Ostrava byla britská indie-rocková kapela alt-J. Toto seskupení předvedlo ohromující show plnou audiovizuálních efektů a dostalo publikum do kolen. Po tomto velmi vydařeném vystoupení se kapela vrací do České republiky, tentokrát do Fora Karlín.

Skupina alt-J se dala dohromady poté, co se Gwil Sainsbury (kytara/basová kytara), Joe Newman (kytara/zpěv), Gus Unger-Hamilton (klávesy) a Thom Green (bubny) potkali na univerzitě v Leedsu v roce 2007.

Své první písně začali alt-J nahrávat na chodbách univerzity, ke které se váže i důvod, proč má kapela tak specifický zvuk. Život na koleji jim totiž nedovoloval příliš výrazné hraní, a proto nemohli ve své hudbě používat basu a bicí.

Po absolvování univerzity se přestěhovali do Cambridge, avšak své debutové album nahráli ve městě Brixton. Právě za debutové album An Awesome Wave získali ocenění Album roku na The Ivor Awards. Hity jako Something Good, Tessellate a Breezeblocks se zasloužily o to, že deska byla třikrát zlatá a jednou platinová. Třetí, a zároveň poslední, deska Relaxer, která vyšla letos v lednu, sklidila velmi dobrou kritiku a v rámci turné navštíví 4. února 2018 i Prahu.

Vstupenky bude možné zakoupit za 990 Kč od čtvrtka, 27. července, od 10 hodin na webu Fource, GoOut a v síti TicketPro.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.