Co skrývá píseň This Is How it Goes od Billy Talent?

Billy Talent s Jordanem Hastingsem | Zdroj: facebook.com

Kanadská punk rocková skupina Billy Talent vydala za dobu svého trvání pět studiových alb. To nejnovější Afraid of Heights spatřilo světla světa minulý rok a místo bubeníka Aarona Solowoniuka si na něm zahrál Jordan Hastings. Solowoniuk si totiž dal pauzu. Její důvod je ale popsán už na prvním studiovém albu v písni This Is How it Goes.

Skladba This Is How it Goes vyšla na prvním studiovém albu Billy Talent v roce 2003. O čem vypráví však bylo fanouškům utajeno až do roku 2006, kdy bubeník Aaron Solowoniuk oznámil, že trpí roztroušenou sklerózou. O své nemoci před tím otevřeně nemluvil, aby se vyhnul lítosti a hloupým otázkám. Tvořil, koncertoval a nahrával paralelně s bojem s touto zákeřnou nemocí. A právě tento boj je zobrazen v písni This Is How it Goes.

Jeho rozhodnutí přestat o svém zdravotním stavu mlčet předcházelo zjištění, že existuje řada velice vážných případů s roztroušenou sklerózou a že může být diagnostikována i tříletým dětem. A i kvůli tomuto zjištění se stal veřejným zastáncem pro hledání způsobu její léčby. Na důkaz toho, že svůj boj s nemocí nevzdá, zorganizoval společně s organizací F.M.U.S benefiční koncert, na kterém kromě kapely Billy Talent zahráli i Moneen a Alexisonfire.

Solowoniuk svůj boj skutečně nevzdal a dál působil v kapele se vším všudy. Až loni ho musel v nahrávacím studiu při práci na nejnovějším albu Afraid of Heights vystřídat Jordan Hastings, bubeník z kapel Alexisonfire, Cunter a Say Yes. Na oficiálních promo fotkách k tomuto albu si však po boku Hastingse zapózoval i Solowoniuk. Jinak si ale dal od hraní pauzu a s Billy Talent si zabubnoval jen ve dvou písních v letošní únorové show v Air Canada Centre.

Billy Talent tedy dál hraje i na koncertech Jordan Hastings, kterého budete moct za bicími vidět i 1. srpna v Olomouci a 3. srpna v Praze. S Benjaminem Kowalewiczem, Ianem D’Sa a Jonathanem Gallantem vám představí jak písně z nejnovějšího alba, tak i staré osvědčené klasiky. V Olomouci navíc vystoupí také kapely Rabies, Criminal Colection a Tigress.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.