Anathema v rámci turné k albu Distant Satellites zavítá do Prahy

Anathema | zdroj: faceook.com

Metalová stálice Anathema je toho času na velkém evropském turné, na němž představí aktuální album Distant Satellites. Na turné nevynechá ani Prahu.

Britská formace Anathema odložila své doom/goth-metalové kořeny, které zapustila hluboko na poli nejen evropské scény na začátku devadesátých let, a již více než dvě dekády úspěšně reprezentuje atmosféričtěji a křehčeji orientovanou odnož tvrdé kytarové muziky. Nadrpůměrná kvalita celé kapelní diskografie a brilantně odvedené koncerty, při nichž uskupení vydatně spolupracuje se smyčcovým orchestrem, jsou pověstné a hojně navštěvované nejen metalovými fanoušky. Své místo si Anathema díky tomu vydobyla i v srdcích mainstreamově orientovaného publika, které ocení emotivní vokály, silné melodie a zároveň má vysoké nároky na instrumentální provedení.

Do Prahy se letos Anathema opakovaně vrací s aktuální deskou Distant Satellites, na níž se kapela z anglického Liverpoolu opět drží svého. Představuje intimní opus s výraznými klavírními party. Nechybí ani oblíbené smyčce, i když jimi tentokrát výrazně šetří (vyjma například velkolepé skladby Ariel). Album staví především na naléhavých vokálech a k velkoleposti si dopomáhá toliko klenutými melodiemi spolu s intenzivními instrumentálními pasážemi. Nadcházející pražský koncert bude součástí probíhajícího evropského turné k letošní novince a odehraje se 3. října Paláci Akropolis. Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodeji prostřednictvím sítě Ticketpro za 610 korun.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.