Apocalyptica zahraje příští víkend v Praze, a to rovnou třikrát

Apocalyptica | Zdroj: facebook.com

Jedna z nejkurióznějších metalových formací na světě, finská Apocalyptica, zahraje už příští víkend v Praze. Pro české publikum má připravena hned tři vystoupení.

Apocalyptica, která si svou popularitu získala jedinečnými covery metalových hitů na violoncello, se v pražském Foru Karlín objeví už příští víkend. Trojice koncertů proběhne 11. a 12. února a Apocalyptica na nich oslaví dvacáté výročí vydání studiového alba Plays Metallica by Four Cellos, s nímž tak už dvě desetiletí úspěšně vzdává poctu Metallice a které finským cellistům nastartovalo slibnou hudební kariéru.

Vystoupení finské kapely navíc nabídne i jednu zvláštnost. Během první části koncertu bude totiž na čtvrté cello hrát Antero Manninen, původní člen kapely z doby, kdy bylo zmíněné album nahráno. Druhá část koncertu už proběhne v aktuální a neznámější sestavě, tedy té s bubeníkem Mikko Sirénem.

První z koncertů proběhne v sobotu ve 20 hodin, další dva pak v neděních 14 a 20 hodin. Aby toho navíc nebylo málo, moravští fanoušci se mohou těšit i na samostatný koncert ve Zlíně. Do tamního Kongresového centra zavítá Apocalyptica zavítá pouze pár dní po Praze – tedy 19. února.

Zatímco oba večerní koncerty jsou již vyprodané, ještě stále je možné sehnat lístky na nedění vystoupení ve 14 hodin. Ty jsou v prodeji v síti TicketPro za cenu od 880 Kč.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.