Arcade Fire poprvé navštíví Českou republiku

Arcade Fire | Zdroj: readdork.com

Příští rok bude pro mnoho hudebních fanoušků doslova zlomovým. Naší malou republiku navštíví celá řada hvězd a 15. června si v pražské O2 areně odbude českou premiéru i jedna z nejzásadnějších kapel amerického a kanadského indie rocku, Arcade Fire.

Šestičlenné seskupení přijede představit zejména svou poslední desku Everything Now, která vyšla letos v létě. Těšit se ovšem samozřejmě můžete i na mnoho hitů z alb minulých, zajímavou pódiovou show a porci pravého indie.

Montrealské Arcade Fire založili v roce 2003 manželé Régine Chassagne a Win Butler. Jen o rok později už světlo světa spatřila jejich debutová deska s pohřebním názvem Funeral. Toto nepříliš optimistické jméno si vysloužila z důvodu smrti několika rodinných členů.  Její úspěch už byl o poznání veselejší. Časopis Time o ní napsal: „Album Funeral pomohlo vrátit Kanadu na mapu světa.

Neméně úspěšně si vedli i její nástupci. Celkem pětice studiových alb vynesla téhle partičce i řadu ocenění. V roce 2005 získali v Plug Awards ceny za objev roku a nejlepší obal. O rok později přišla první nominace na prestižní Brit Awards v kategorii nejlepší zahraniční skupina a neméně důležitá nominace na Grammy za nejlepší alternativní album. Zatím nejúspěšnějším se z tohoto pohledu stal rok 2011. V něm získali Arcade Fire Grammy za desku The Suburbs, Brit Awards za nejlepší zahraniční album nebo Juno Awards za skupinu roku a alternativní skupinu roku.

Jejich živá vystoupení patří k nezapomenutelným pro svou originalitu a uhrančivost. Na každém koncertu stoprocentně dokazují, proč jsou jedním z nejvyhledávanějších hudebních interpretů posledních let. A přesvědčit se o tom budeme moci i v Praze.

Vstupenky můžete sehnat v síti Ticketportal od 990 do 1 490 Kč.


Napište komentář