Asaf Avidan navštíví již tuto sobotu Forum Karlín

Asaf Avidan | Zdroj: facebook.com/asafavidanmusic

Kdo by neznal jeho One Day / Reckoning Song, který dobyl všechny hudební hitparády? Teď nejen s ním, ale se svými dalšími hity vyrazil Asaf Avidan na turné a zahraje i v Praze.

I když jeho život směřoval k sochařství a natáčení krátkých filmů, v roce 2006 ho ovládla láska k hudbě, a tak vydal své epíčko Now That You’re Leaving. Úspěch, který následoval, mu zcela obrátil život naruby. S kapelou The Mojos, jejímž frontmanem byl právě Asaf Avidan, slavil jeden úspěch za druhým. Ocenění v podobě platinových a zlatých desek jsou toho jasným důkazem.

Před třemi lety se nechal slyšet, že se obejde bez kapely. Rok na to ho pak ale čekalo velké překvapení. Německý DJ Wankelmut zremixoval do taneční podoby hit One Day / Reckoning Song. Díky tomu se píseň stala jednou z nejprodávanějších skladeb roku 2012 v Evropě. Jeho zatím poslední sólovka s názvem Different Pulses předčila očekávání veřejnosti a samotný umělec byl velmi zaskočen. Přirovnání ke Cohenovi a Jeffu Buckleymu však byla více než oprávněná.

V České republice se naposledy charismatický izraelský písničkář Asaf Avidan objevil na festivalu Colours of Ostrava 2013, po kterém kritici na jeho adresu nešetřili superlativy. Tentokrát své turné Back to Basics přesune z festivalové stage do pražského Forum Karlín, kde si v prostorách na sezení budeme moci vychutnat jeho podmanivý hlas, doplněný o kytaru, harmoniku a elektroniku. Na koncert, který se bude konat 25. října od 20 hodin, jsou vstupenky ještě stále k dispozici, a to v síti Ticketpro.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.