Atlanští Black Lips se už brzy vrátí do Meet Factory

Black Lips | Foto: Mick Rock

Už potřetí k nám z daleké Atlanty zamíří garage rockeři Black Lips, kterým v polovině března vyšla sedmá studiovka Underneath the Rainbow. Ve středu 21. května se (nejen) s ní pokusí zbořit pražskou Meet Factory, support zařídí tuzemský one-man project Johnny the Horse.

Bad boys Black Lips dostali letos k patnáctému výročí svého vzniku občanku, k jubileu si proto nadělili novou, v pořadí sedmou, studiovku Underneath the Rainbow. Ta sice nebyla kritikou přijata tak dobře jako minulá deska Arabia Mountain (2011), i přesto baví a Black Lips na ní ukazují své léty ověřené kvality. V Čechách jsme se s nimi naposledy viděli v létě roku 2012. Tehdy spolu s letenským punkery Wild Tides zařídili v Meet Factory pořádný fičák.

S heslem sex, drugs & rock’n’roll se Cole, Jared, Joe a Ian vrací na místo činu, ve středu 21. května tu odehrají koncert spolu s předskokanem, který si říká Johnny the Horse. Ten v názvu zřejmě inspirován skladbou od camdenských Madness vydal v listopadu minulého roku debutovou eponymní desku. Zatím toho o něm moc nevíme, asi jen to, že jeho první album je něco hodně zvláštního. Za vstupenku na koncert zaplatíte v předprodeji Ticketportalu, Ticketpra, Ticketstreamu a Meet Factory 290 korun (+ poplatky), na dveřích pak vysolíte o stovku víc. Držte si klobouky, bude to jízda!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).