Australský hudebník Nick Cave vydává nové CD. Jeho turné nemine ani Českou republiku

Nick Cave | Zdroj: deviantart.com

Drsný a melodický alternativní rock, nezapomenutelnou atmosféru koncertů, a hlavně zbrusu nové album Push the Sky Away, to vše přiváží až z daleké Austrálie hudebník Nick Cave se svojí kapelou The Bad Seeds. Ten se po dlouhých pěti letech představí opět v Praze. Připravte se na ojedinělý zážitek plný emocí.

Nick Cave and The Bad Seeds vznikli roku 1983, nicméně z původní sestavy v ní zbyl pouze frontman Nick Cave. Od svého vzniku vydali již 15 alb, z nichž poslední Push the Sky Away vyšlo 18. února a na letošní podzim bylo k tomuto novému albu ohlášené velké evropské turné. Mezi zastávkami nechybí ani Česká republika. Skupina vystoupí v Praze 22. listopadu v Tipsport aréně v Holešovicích.

The Bad Seeds hrají melodický alternativní rock a ve svých písních často uplatňují náboženské motivy propojené s motivy lásky, násilí a smrti, což dodává jejich hudbě ponurou atmosféru. Jsou ideální kapelou pro všechny milovníky alternativní světové hudby temnějšího charakteru s ostrou kritikou v textech. Především jsou to ale skvělé výkony hudebníků, kteří na vás v mžiku přenesou emociální stránku písní a vytvoří vám neskutečný požitek z poslechu houpavé melodie.

Od posledního alba skupiny The Bad Seeds: Dig, Lazarus, Dig!!! uplynulo již dlouhých 5let. Za tuto dobu působil zpěvák Nick Cave převážně v nově vzniklé britské kapele Grinderman, se kterou nahrál debutové stejnojmenné album, avšak poté, co skupina ohlásila svůj konec v zimě roku 2011, se Nick vrátil zpět k The Bad Seeds.

Na novém albu pracovali dlouhé dva roky a je na něm cítit znatelný návrat ke staré tvorbě. Nechybí ovšem ani nové moderní prvky, takže si na něm každý vybere to své, ať už je dlouholetým znalcem tvorby The Bad Seeds nebo nováčkem, který hledá melodickou alternativní rockovou hudbu. Nahrávání probíhalo ve francouzském studiu La Fabrique a  prvním vydaným singlem tohoto alba byla skladba We No Who U R.

Kapela po pětileté odmlce přichází s unikátním CD plným jak starých, tak nových hudebních prvků, které osloví nejednoho hudebního nadšence. The Bad Seeds se nám představí opět v plné síle. Půjde o neopakovatelný zážitek, který si jistě nenechá ujít žádný milovník kvalitní hudby alternativních žánrů. Nezapomeňte tedy, 22. listopadu od 20 hodin v Tipsport aréně na výstavišti v pražských Holešovicích. Cena jsou v prodeji v obvyklých předprodejích od 1350 korun.


Napište komentář