Autorka hitu Lost On You vystoupí poprvé v ČR

LP | Zdroj: facebook.com

LP alias Laura Pergolizzi, šestatřicetiletá alternativní zpěvačka s výjimečným, řezavě emotivním hlasem, vystoupí 28. března poprvé v České republice – v pražském klubu Roxy. LP se na hudebním poli objevila jako autorka hitových skladeb Rihanny, Cher, Christiny Aguilery, Beyoncé, Backstreet Boys nebo Rity Ora. Loni pak prorazila s milostnou skladbou Lost On You, kterou obsadila světové hitparády, rádia i všechny sociální sítě.

„Řekla bych, že jsem skrz naskrz písničkářka a chytlavost pro mě není sprosté slovo, tvrdí o sobě zpěvačka s italskými kořeny. Nebýt lodi vytetované na prsou a nezbytného ukulele v ruce, připomínala by štíhlou postavou v pánském obleku a kudrnatými vlasy mladého Boba Dylana. Vyzařuje z ní nesmírné odhodlání a schopnost naplnit své písně správnou dávkou dramatu a melodičnosti. Věří tomu, že smyslem hudby je pomoci lidem cítit se dobře, proto zvolila jednoduchý recept: přitažlivou směs rocku, folku, americany a popu postavenou na průzračném a hutném kytarovém zvuku, jen s minimálním vkladem elektroniky. Říká tomu „big indie“ nebo „stadiónový folkrock“.

Narodila se a vyrůstala v New Yorku, dnes žije v Los Angeles. Průlom v její kariéře přišel se skladbou Into the Wild použitou v reklamě na Citibank a následně albem Forever for Now, kdy se v početné sestavě muzikantů objevila také Isabella Summers (Florence and the Machine). Větší úspěch přišel se skladbou Muddy Waters, bodující ve vypjaté scéně čtvrté série televizního seriálu Orange Is The New Black. Všechny úspěšné skladby zařadila LP na čtvrté album Lost On You, se kterým se od loňského prosince začal po zásluze naplňovat její americký sen.

Nyní navíc LP vydala již dva nové videoklipy najednou, a to na písně ze svého posledního alba s názvem Other People a Tightrope. V těchto videoklipech hrají Laura Hanson Sims a Lauren Ruth Ward, povědomé již z videoklipu Lost On You

Lost On You a Other People nepojí jen tyto dívky, ale i text na stejných základech, založený na „pohřbívání“ minulé lásky. Na rozdíl od první písně Lost On You, jež působila naléhavě a nešťastně, působí singl Other People poměrně ofenzivně a nenapravitelně zničeně.  Ke dvěma singlům, které samotné působí jako příběh, se přidává ještě o něco málo optimističtější singl Tightrope, ve kterém hraje právě Lauren Ruth Ward coby přítelkyně Laury. LP zde zpívá o poněkud riskantním, novém vztahu.

Vstupenky na pražský koncert byly v prodeji od 27. ledna, 10.00, v sítích GoOut a Ticketpro. Již nyní je však vyprodáno!


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)