TIP REDAKCE: Kany aneb naděje domácí rapové scény

Monitor | Foto: facebook.com

Pokud do vašeho oblíbeného hudebního žánru spadá tuzemský rap, měli byste zpozornět. Místo na domácí rapové scéně si slibně buduje interpret přezdívaný Kany.

Kany není obecně na hudebním poli žádným nováčkem. Šest let působil v dnes již neexistující formaci OrangeCap, která svoji činnost ukončila už před osmi lety. Následně na to zaujímal post kytaristy v kultovní kapele Kurtizány z 25. Avenue, se kterou stihl nahrát desku Teorie morfické rezonance.

V roce 2013 se však spolu s Noisem rozhodl naplno věnovat svému rapovému projektu Monitor, s nímž ještě v tentýž roce vydal debutové album pod stejnojmenným názvem a z něhož vzešly dva singly Ples karikatur a Jednou. Následující a zatím poslední řadovka této dvojice Monitor II, jíž dominuje píseň Duckface, spatřila světlo světa rok poté.

V současné době Kany pracuje i na své sólové kariéře, přičemž debutový počin Mono představil už před dvěma lety úvodní skladbou Město. V nejbližší době by měla zároveň vyjít již jeho druhá studiovka. Jako ochutnávku vypustil například energický song Punkrock ve featuringu s Romim z formace East Clintwood, na němž spolupracoval s uznávaným producentem Kennym Roughem. Určitě je na co se těšit, posuďte sami.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.