Bára Poláková vyjíždí na podzimní turné

Barbora Poláková | Foto: SUPRAPHON a.s.
Držitelka dvou cen Anděl Barbora Poláková pokračuje ve svém vůbec prvním samostatném turné po českých klubech. Koncertní šňůra dostala název Kdo je tady víc než ty tour 2016 a čítá celkem 20 koncertů, v jejichž rámci Barbora představí fanouškům napříč republikou svůj loňský debut, který právě vychází na LP.

„Na svou první tour se moc těším. Důležitý je pro mě, že mám kolem sebe lidi, který mám ráda, obdivuju každýho pro jeho talent a těším se na ně. Máme za sebou asi 25 koncertů přes léto a před sebou dalších 20 do prosince, tak budu móc ráda, když to se mnou na Vánoce nesekne,” komentuje Poláková sérii koncertů, z nichž první začal již ve čtvrtek 6. října v Písku a druhý hned 7. října v Táboře. Ohlas mezi fanoušky jen potvrzuje stále rostoucí popularitu oblíbené herečky a zpěvačky.

Například pražský Lucerna Music Bar hlásil vyprodáno po necelých třech týdnech od zahájení předprodeje a ti, na které se nedostalo, se tak mohou těšit z přidaného druhého koncertu, jenž proběhne tamtéž 2. listopadu. A podobně velký zájem je dle informací od pořadatelů i o koncerty mimopražské.

Polákové se ale nedaří jen koncertně. Její loňský eponymní debut, za který byla na březnových křtech v Malostranské besedě oceněna Zlatou deskou Supraphonu, je nyní už dokonce platinový a klip k úvodnímu singlu Nafrněná má již přes osmnáct a půl milionu zhlédnutí, což je v rámci českých hudebních videoklipů ojedinělý počin.

Zajímavý je ale také koncept druhého klipu z loňského debutu, který vznikl na píseň Generace, a čtvrt roku po svém premiérovém uvedení se nyní dočká dalších verzí v podání střihačů různých generací. Jako první představí svou verzi ‘dvacátnice’ Magdalena Kochová. Během podzimu se pak dočkáme dalších čtyř hraných verzí a k tomu jedné animované.

Co se turné týče, je nadmíru jasné, že to bude pro jeho návštěvníky rozhodně zážitek. Leccos se dá ostatně odtušit, pokud jste zažili některé z letních festivalových vystoupení i z toho, jak sama Poláková komentuje to, co fanoušky na koncertech čeká: „Užiješ si večer plný energie, radosti, neradosti i rafinované nafrněnosti. A hlavně! Dozvíš se, že nikdo tady není víc než ty… A možná dojde i na nějaký to překvápko…

Kdo je tady víc než ty tour 2016

13. října Český Těšín – KD Střelnice

14. října Frýdek Místek – Stoun

15. října Vsetín – 3 opice

20. října Brno – Fléda

21. října Krnov – Kofola klub

22. října Ostrava – Garage

29. října Rakovník – KD

01. listopadu Praha – Lucerna music bar

02. listopadu Praha – Lucerna music bar

04. listopadu Bílina – KD

05. listopadu Karlovy Vary – Brooklyn

10. listopadu Hlinsko – Hlinečan

11. listopadu Jihlava – Soul klub

12. listopadu Litomyšl – Kotelna

17. listopadu České Budějovice – KD Vltava

18. listopadu Klatovy – KD

19. listopadu Hořovice – Klub Labe

30. listopadu Mladá Boleslav – Škoda museum


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)