Bastille bude v Praze předskakovat kapela Grizfolk

Grizfolk | Zdroj: facebook.com

Britské indie-rockové senzaci Bastille bude 18. března v SaSazu předskakovat švédsko-americká skupina Grizfolk. Základní vstupenky na koncert jsou již vyprodané, zájemci si však mohou pořídit speciální VIP vstupenky.

Grizfolk se ze švédské metropole vydali hledat sny do Ameriky, do prosluněného Los Angeles, kde se usadili už natrvalo. ,,V Los Angeles nemusíš hledat pop music. Pokud dobře posloucháš, ona si tě najde sama,” vysvětluje frontman kapely, Adam Roth. Bylo to však až celkem nedávno, na konci roku 2012, co se on, Fredrik Eriksson a Sebastian Fritze dali opravdu dohromady a utvořili Grizfolk. Jejich muzika se pohybuje na pomezí hned několika žánrů – folku, rocku, popu a electra a vytváří chytlavé melodie, Bastille tak budou pánové jistě zdatně sekundovat.

Bastille po třech letech od svého vzniku vydali v březnu (ve Spojených státech v září) minulého roku debutové album Bad Blood, se kterým se vyšplhali na první příčku UK Albums Chart. Sláva kapely stoupá raketově vzhůru – jejich skladby Things We Lost in The Fire či Pompeii lze slyšet v rádiích po celém světě. Čtyřčlenná formace, jež působí ve složení Dan Smith, Kyle J Simmons, William Farquarson a Chris ‘Woody’ Wood, naposledy vydala nový singl s názvem Of The Night, jenž je součástí deluxe alba All This Bad Blood, které je rozšířenou verzí již zmiňovaného debutu.

Základní vstupenky na 18. března do SaSazu jsou již beznadějně vyprodané, zájemci ale mohou kupovat poslední VIP vstupenky v ceně 1890 korun, které jsou k dispozici v prodejní síti Ticketpro.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).